Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »

Aktuality

Lipová alej a dětské hřiště jsou ve hře

Petr SOJKA, redaktor: Ohraničená Letenskou plání a Stromovkou na jedné straně a oborou Hvězda, Ladronkou a Šáreckým údolím na straně druhé, to je městská část Praha 6. Chtělo by se říct, jedna z nejzelenějších částí Prahy. Jako by si ale lidé ze šestky tohoto historického dědictví nějak míň vážili. Hned několik případů z poslední doby je toho důkazem. Komerce se totiž nezastaví ani před v minulosti nedotknutelným předpolím už zmíněné obory Hvězda.
celý článek >> 31.03.2008 |  Autor: Petr Sojka, pořad Z Metropole

Šestou městskou část čeká největší kácení

Z kácení v ulici Ciolkovského na Dědině Zeleň má ustoupit výstavbě městského okruhu a obnově veřejných prostor na sídlišti Praha 6 je nejzelenější městskou částí Prahy, v dalších týdnech ale její pověst utrpí. Prahu 6 čeká největší kácení zeleně za posledních několik let. Příčinou konce většiny stromů je stavba městského okruhu a obnova veřejných prostranství sídliště Dědina.
celý článek >> 27.03.2008 |  Autor: Pražský deník

Praha 6 si zaslouží větší ohleduplnost

Václav Havel Do Prahy 6 jsem se přestěhoval v roce 1994, ale převážnou část života jsem prožil na Rašínově nábřeží, které pro mne zůstane mým pražským domovem.
celý článek >> 27.03.2008 |  Autor: Václav Havel

Na sídlišti Dědina v Praze 6 se obyvatelé bouří proti kácení

Na sídlišti Dědina v Praze 6 se obyvatelé bouří proti kácení Sídliště se obnovuje už dva roky, zatím byly opraveny domy, teď přišly na řadu nevyhovující stromy. Na sídlišti Dědina v Praze 6 v Ciolkovského ulici včera dopoledne začalo rozsáhlé kácení stromů v rámci obnovy sídliště. A to k nespokojenosti mnoha jeho obyvatel.
celý článek >> 27.03.2008 |  Autor: Právo

Předražená okružní dálnice přes Suchdol poškodí Prahu 6

Právě v těchto dnech rozhoduje magistrát o umístění stavby silničního okruhu Prahy. Ve hře přitom nejsou jen miliardy z veřejných rozpočtů, ale i zdraví obyvatel města a hrozící devastace přírodních oblastí. Stranou pozornosti zatím zůstává území Prahy 6, kterou by vedení dálničního obchvatu v jižní variantě přes Suchdol poškodilo . Upozorňuje na to iniciativa Auto*Mat. Ta připomíná, že ulice Svatovítská a Jugoslávských partyzánů jsou ve skutečnosti skrytou dálniční radiálou, která zahltí Dejvice desetitisíci aut, zhorší kvalitu ovzduší a znehodnotí nemovitosti.
celý článek >> 18.03.2008 |  Autor: auto*mat

Z Kladna do Prahy po Buštěhradské trase

Z Kladna do Prahy po Buštěhradské trase Modernizovaná železniční trať z Prahy do Kladna se zastávkou na ruzyňském letišti povede zřejmě ve stopě Buštěhradské dráhy s konečnou stanicí Masarykovo nádraží.
celý článek >> 27.02.2008 |  Autor: MČ P6

Metropoli čeká kácení stovek stromů kvůli dopravě

Metropoli čeká kácení stovek stromů kvůli dopravě Stovky stromů padnou v hlavním městě v následujících měsících.Ustoupit musejí výstavbě velkých dopravních staveb – městského okruhu a obchvatu metropole. Zatímco například Radotín a Zbraslav mají kácení za sebou, další městské části ústup zeleně teprve čeká.
celý článek >> 25.02.2008 |  Autor: O. H./Deník

MČ Praha 6 zanedbala stromy a teď je chce vykácet

MČ Praha 6 zanedbala stromy a teď je chce vykácet Stromy jsou neduživé a padají z nich větve, tvrdí Technická správa komunikací (TSK) o parku v Thákurově ulici v Praze 6. Úřad městské části tomu přizvukuje a chce povolit úplné vymýcení této zelené plochy. Padnout má jedenatřicet lip starých osmdesát let. Okraje parku se pak mají oficiálně proměnit v parkoviště.
celý článek >> 25.02.2008 |  Autor: O. H./Arnika

Letenské sady protne rušná silnice

Letenské sady protne rušná silnice Letenské sady i pláň jsou vyhledávaným místem k odpočinku nejen obyvatel Holešovic a Bubenče, ale projet se na kolečkových bruslích nebo se projít třeba s kočárkem sem jezdí lidé z celé metropole. Alespoň v části sadů však jejich výletům brzy udělají přítrž stavbaři. Výstavba městského silničního okruhu, respektive výjezd z tunelu Blanka, který v roce 2011 propojí Malovanku s Pelc-Tyrolkou, se totiž roztáhne z písčité plochy pláně i mezi stromy. Magistrát tudy chce vést dočasnou silnici, po níž by řidiči objížděli rozkopanou ulici Milady Horákové.
celý článek >> 06.02.2008 |  Autor: O. H./ MF Dnes

Změna ve složení zastupitelského klubu SZ

Změna ve složení zastupitelského klubu SZ V říjnu rezignoval na zastupitelský mandát Ján Stískala, protože se přestěhoval trvalým bydlištěm na Prahu 9. Na jeho místo nastoupil Martin Skalský.
celý článek >> 08.11.2007 |  Autor: pH

TZ: Poznejte výhody městské železnice

TZ: Poznejte výhody městské železnice Základní organizace Strany zelených v Praze 6 uspořádala ve středu 23. června veřejnou debatu o možnostech využití železnice pro pražskou veřejnou dopravu. Podstatná část debaty se týkala modernizace tratě Praha – Kladno s odbočkou na letiště. Diskuse se zúčastnilo asi sto padesát lidí.
celý článek >> 24.05.2007 |  Autor: ZO Praha 6

Za parkování se bude platit

Za parkování se bude platit V Dejvicích zřejmě brzy vyrostou podzemní garáže a zóny placeného stání.
celý článek >> 24.05.2007 |  Autor: Jakub Němec, Pražský deník

Výslech Petra Štěpánka na lidovky.cz

Výslech Petra Štěpánka na lidovky.cz Jak by mohla změnit příprava olympiády životní prostředí v české metropoli? V Praze má rezort na starost radní ze Strany zelených. Nejen na možné důsledky příprav této gigantické akce odpovídal Petr Štěpánek 3. dubna ve 14:00.
celý článek >> 04.04.2007 |  Autor: O. H.

Garáže na Puškinově náměstí se stavět nebudou

Garáže na Puškinově náměstí se stavět nebudou Boj občanského sdružení Puškinovo náměstí dopadl zatím úspěšně. Radní pražské šesté části včera rozhodli, že jim pod okny nepostaví garáže. Tento případ budiž povzbuzením pro další občanské iniciativy!
celý článek >> 17.03.2007 |  Autor: JJ

TZ: Strana zelených bude v zastupitelstvu Prahy 6 ovládaném ODS a ČSSD konstruktivní opozicí

Klub zastupitelů Strany zelených na Praze 6 na dnešním ustavujícím jednání zastupitelstva městské části kritizoval obsah koaliční smlouvy mezi ODS a SNK-ED a nestandardní dohodu o programové spolupráci ODS se sociální demokracií.
celý článek >> 24.11.2006 |  Autor: SZ Praha 6

Ustavení politického klubu na Praze 6

V pondělí 30. října ustavili zastupitelé zvolení za Stranu zelených politický klub.
celý článek >> 07.11.2006 |  Autor: pH

Strana zelených má v zastupitelstvu 4 zastupitele

Ve volbách do zastupitelstva m.č. Prahy 6 skončila Strana zelených čtvrtá se ziskem 8,38%.
celý článek >> 24.10.2006 |  Autor: pH

TZ: Nepovedený volební lístek

Strana zelených dnes podá stížnost ústřední volební komisi proti podobě volebního lístku do Zastupitelstva hl. m. Prahy. Grafická podoba volebního lístku diskriminuje strany, které se kvůli vylosovanému číslu ocitly na druhé straně volebního lístku. Stejný problém se týká i volebních lístků pro městské části hlavního města.
celý článek >> 16.10.2006 |  Autor: SZ Praha

Rozpis předvolebních stánků

V rámci předvolební kampaně organizujeme sérii předvolebních stánků.
celý článek >> 09.10.2006 |  Autor: pH
Celkem 106 článků, zobrazeny 81 - 100
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>
Anketa
Se kterým z developerských projektů v okolí Vítězného náměstí nejvíce nesouhlasíte?
Celkem hlasovalo: 777