Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »

Aktuality

Praha nezvládá komunikaci s veřejností během přípravy územního plánu

Praha nezvládá komunikaci s veřejností během přípravy územního plánu Zásady územního rozvoje jsou první fází přípravy územního plánu hlavního města Prahy a stanovují závazné podmínky pro následný podrobnější územní plán. V Zásadách se rozhoduje o tak důležitých věcech, jako je trasování velkých dopravních staveb nebo ochrana zelených ploch. Veřejnost se mohla k tomuto dokumentu vyjádřit naposledy dnes.
celý článek >> 10.04.2009 |  Autor: SZ Praha

Připojte se k hromadným připomínkám územního plánu Prahy

Připojte se k hromadným připomínkám územního plánu Prahy Do 6. dubna mají obyvatelé Prahy možnost se vyjádřit k první fázi nového územního plánu, takzvaným zásadám územního rozvoje. Individuální připomínky ovšem mají velmi malou váhu a magistrát k nim nemusí přihlížet. Naopak velkou váhu budou mít hromadné připomínky, které podpoří alespoň 500 lidí.
celý článek >> 10.04.2009 |  Autor: SZ P14

Odpůrci tvrdí: statisíce Pražanů budou trpět hlukem

Odpůrci tvrdí: statisíce Pražanů budou trpět hlukem Pořádné horko bude v následujících dnech okolo výstavby paralelní dráhy na letišti v Ruzyni. Jedni budou mít radost, odpůrci stavby ale zřejmě začnou protestovat. Už dnes by totiž pražští radní měli jednat o změnách územního plánu. Mezi nimi je návrh na vyhlášení veřejně prospěšné stavby pro novou letovou dráhu v Ruzyni.
celý článek >> 15.03.2009 |  Autor: Lukáš Marek, Pražský deník

Jak dál s výstavbou pražského metra? Upřednostnit trasu D.

Petra Kolínská Zelení dlouhodobě kritizují prodloužení trasy metra A na pražské letiště Ruzyně. Napojení letiště Ruzyně na centrum města kapacitní kolejovou dopravou totiž levněji a rychleji zajistí modernizovaná ...
celý článek >> 15.03.2009 |  Autor: Tisková zpráva SZ

Praha zalitá betonem

tunel Blanka O takové zakázce sní každý betonář. Tím spíš, že budoucnost je nejistá. Plány jsou plány, ale tunely pro auta, budované za desítky miliard v podzemí velkoměsta, se možná za pár let nebudou nosit. Gigantická dopravní stavba známá pod jménem Blanka každopádně právě teď ukazuje Pražanům v praxi, jak dramaticky dokáže automobilismus změnit naše města. A nám všem nabízí zároveň důvod k přemýšlení, jestli to za to stojí.
celý článek >> 15.03.2009 |  Autor: Jan Brabec, Respekt

Rodina Badžových vyřešila spor s Prahou 6 odchodem do zahraničí

Badžovi Každého půl roku jim hrozilo, že skončí na ulici. Úředníci jim neuměli pomoci získat práci. Starosta je označil v médiích za lháře a podvodníky a poslal na ně policii. Rodina nátlak nevydržela a odešla do zahraničí. To je vyústění příběhu mladé rodiny Badžových se třemi malými dětmi z pražského Břevnova. Podle Strany zelených je kauza ostudou sociální politiky Prahy 6.
celý článek >> 16.10.2008 |  Autor: Strana zelených v Praze 6

Cyklistické rozpaky u Blanky

Cyklistické rozpaky u Blanky Podle občanského sdružení Arnika nejsou bezpečné. Město se přesto chlubí tím, jak cyklistům pomůže.
celý článek >> 10.10.2008 |  Autor: Pražský deník, JITKA EISENHAMMEROVÁ

Prosazujte s námi kvalitu života!

Prosazujte s námi kvalitu života! Naši zastupitelé pracují pro Váš lepší život v Praze. Přesvědčte se sami!
celý článek >> 03.10.2008 |  Autor: Ondřej Hudec

Zelení předali radnici petici požadující záchranu lipové aleje v Thákurově ulici

Zelení předali radnici petici požadující záchranu lipové aleje v Thákurově ulici Zástupci Strany zelených na Praze 6 a zelená poslankyně Kateřina Jacques dnes předali radnici Prahy 6 petici požadující záchranu lipové aleje v Thákurově ulici. Petici podepsalo více než 1500 občanů a sběr podpisů dále pokračuje.
celý článek >> 28.08.2008 |  Autor: Tisková zpráva Základní organizace SZ na Praze 6

Městská část se snaží odvést pozornost

Městská část se snaží odvést pozornost od koncepčního problému v sociální politice obce nevybíravými útoky na jednotlivce
celý článek >> 21.08.2008 |  Autor: SZ, Praha 6

ČIŽP: Stromy v Thákurově ulici je nutné co nejdříve ošetřit

ČIŽP: Stromy v Thákurově ulici je nutné co nejdříve ošetřit Praha 15. srpna (ČTK) - Stromy v Thákurově ulici v Praze 6 je nutné co nejdříve ošetřit, tvrdí Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP). Podle mluvčí ČIŽP Ivany Awwadové hlavní město jako majitel a správce, kterým je technická správa komunikací (TSK), péči o stromy dlouhodobě zanedbávali. ČIŽP proto dnes zahájila s oběma subjekty správní řízení, v kterém je chce k záchranným opatřením donutit.
celý článek >> 17.08.2008 |  Autor: ČTK

Ploty na Hanspaulce vyrostly v rozporu s územním plánem

 Ploty na Hanspaulce vyrostly v rozporu s územním plánem PRAHA - Ploty na svazích rokle Kotlářky v Praze 6, jež nedávno vyrostly pod novou rezidenční čtvrtí Hanspaulka společnosti ING, odporují územnímu plánu. Vyplývá to z vyjádření Útvaru rozvoje hlavního města Prahy. Protože Úřad městské části Praha 6 se stavbou plotů souhlasil, neporušila zákon ING, ale samotní úředníci. Kvůli oplocení došlo k nepovolenému kácení dřevin a zásahu do biotopů vzácných a chráněných druhů živočichů. Investor pomocí plotů rozšířil soukromé zahrady luxusních vil na úkor plánovaného Centrálního parku Hanspaulka.
celý článek >> 31.07.2008 |  Autor: Arnika - tisková zpráva

Znalci potvrzují, že ke kácení lip V Thákurově ulici není důvod

Znalci potvrzují, že ke kácení lip V Thákurově ulici není důvod PRAHA – Stromy v parku v Thákurově ulici na území šesté městské části mají vysokou estetickou a biologickou hodnotu, k jejich kácení není důvod. Vyplývá to ze znaleckého posudku Ing. Jiřího Vanžury, který zadalo sdružení Arnika. Technická správa komunikací usiluje o vykácení celého parku. Úřad Městské části Praha 6, který o osudu stromů vede správní řízení, tak má k dispozici již celkem sedm odborných posudků. Většina odborníků se shoduje na tom, že stromy jsou dlouhodobě zanedbané, ale jejich kácení není nutné.
celý článek >> 30.07.2008 |  Autor: Tisková zpráva Centra pro podporu občanů sdružení Arnika

Podpořte park v Thákurově ulici

Podpořte park v Thákurově ulici Pokračujeme ve sběru podpisů pod petici za zachování lip v Thákurově ulici.
celý článek >> 28.07.2008 |  Autor: Zelení Praha 6

Kvůli tunelu Blanka padly další stromy

V blízkosti Prašného mostu vznikne nová mimoúrovňová křižovatka, zeleň proto musí zmizet.
celý článek >> 25.07.2008 |  Autor: Vít Šimánek

Iniciativa Auto*Mat tvrdí, že metropole pokračuje stylem, který se v Evropě roky nepoužívá

Iniciativa Auto*Mat tvrdí, že metropole pokračuje stylem, který se v Evropě roky nepoužívá Nově budovaný městský okruh Praze nepomůže. Naopak, změní ji k horšímu. Tvrdí to zástupci iniciativy Auto*Mat poté, co si nechali vypracovat analýzu současných projektů. "Oficiální prezentace je lživá, lidé nevědí, co na ně město chystá," míní Martin Skalský. Budovaná část severozápadního kruhu, která má stát 27 miliard korun, je podle něho totálně nepřátelská vůči chodcům a cyklistům.
celý článek >> 26.06.2008 |  Autor: Regionální mutace Právo - Praha

Městský okruh zhyzdí tvář Prahy 6 a 7

Městský okruh zhyzdí tvář Prahy 6 a 7 Městský okruh změní Prahu k nepoznání. K horšímu. Maminka s kočárkem, jdoucí z Dejvic k Pražskému hradu, nachodí přes novou mimoúrovňovou křižovatku na Prašném mostě celých 270 metru. A čtvrtina její cesty povede tunelem v podzemí. Na desítky absurdit stavby za čtyřicet miliard upozorňuje studie iniciativy Auto*Mat, zkoumající dálniční okruh z pohledu chodce a cyklisty. Městský okruh protíná šestou a sedmou městskou část a vede jen dvě stě metrů od Pražského hradu. Autostradu bude v hustě obydlených čtvrtích problém překonávat.
celý článek >> 26.06.2008 |  Autor: Auto*Mat, tisková zpráva

Praha: drncavá cyklokřižovatka Evropy

Do Prahy se od letoška sbíhají cyklostezky ze všech světových stran. Na bicyklu se odtud dá vyrazit do Paříže, Stockholmu nebo Kyjeva.
celý článek >> 06.06.2008 |  Autor: Petra Pospěchová, Hospodářské noviny, 6.6.2008

Proti proudu

Dne 22. května se konala první letošní cyklojízda organizovaná základní organizací SZ v Praze 6. Cílem bylo zmapovat cyklostezky a podmínky pro cyklisty v naší městské části. Po projetí asi 12ti kilometrové trasy se účastník neubrání dojmu, že s ním město moc nepočítá a možná jej zde ani nechce.
celý článek >> 04.06.2008 |  Autor: Tisková zpráva ZO Praha 6

Radnice komunikaci s lidmi z Dědiny nezvládla

zastupitel Petr Hrdina Na letošní Škaredou středu před Velikonocemi budou lidé z Dědiny zřejmě dlouho vzpomínat, ten den totiž bylo zahájeno kácení zeleně na jejich sídlišti. Kácení je součástí projektu revitalizace veřejné zeleně na tomto sídlišti, projektu, který byl podle vedení radnice dosud nejvíce projednáván s místními lidmi. Rozhořčené reakce občanů však svědčí o tom, že radnice komunikaci s občany nezvládla.
celý článek >> 02.04.2008 |  Autor: Petr Hrdina
Celkem 106 článků, zobrazeny 61 - 80
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>
Anketa
Se kterým z developerských projektů v okolí Vítězného náměstí nejvíce nesouhlasíte?
Celkem hlasovalo: 777