Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »

Aktuality

Vraťme Malovanku lidem

Vraťme Malovanku lidem Zastupitelé Strany zelených 7. září v otevřeném dopise vyzvali starostu Prahy 6 k podpoře architektonického návrhu architektů Opočenského a Valoucha, jehož realizací by byly zmírněny škody, které vznikají bezprostřednímu okolí křižovatky Malovanka. Návrh, jenž v rámci výstavy Městské zásahy Praha 2010 dvojice architektů představila, by podle zelených mohl pomoci alespoň trochu zmírnit obludnost křižovatky v bezprostřední blízkosti Pražské památkové rezervace.
celý článek >> 07.09.2010 |  Autor: pH

Strahov patří sportovcům a studentům, ghetto pro bohaté na něj nepatří

Strahov patří sportovcům a studentům, ghetto pro bohaté na něj nepatří Strana zelených a Evropští demokraté jednoznačně odmítají návrh Českého svazu tělesné výchovy na výstavbu luxusního bydlení na místě dnešního strahovského stadionu.
celý článek >> 06.08.2010 |  Autor: SZ Praha

Zelení poslali pražskou ODS ke správnímu soudu

Zelení poslali pražskou ODS ke správnímu soudu Zastupitelstvo hl. m. Prahy, ve kterém občanští demokraté ovládají nadpoloviční většinu hlasů, rozdělilo město na 7 volebních obvodů. Pro toto usnesení zvedli ruku pouze členové ODS. Strana zelených považuje tuto změnu za hrubé porušení demokratických pravidel hry a proti tomuto volebnímu inženýrství podala v pátek stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.
celý článek >> 12.07.2010 |  Autor: SZ Praha

Strana zelených k propadu Blanky: Zastavte tunelování, když to neumíte

Strana zelených k propadu Blanky: Zastavte tunelování, když to neumíte Strana zelených považuje třetí a čtvrtý propad tunelu Blanka za jasný důkaz toho, že stavební dozor IDS nefunguje a že Metrostav ani vedení města nepřijaly po předchozích propadech dostatečná nápravná opatření. Za předchozí propady nebyl nikdo potrestán a supervize firmy Grid, která upozorňovala na nepořádek na stavbě, byla odborem městského investora smetena ze stolu. Výsledek tohoto přístupu na sebe nenechal dlouho čekat.
celý článek >> 06.07.2010 |  Autor: SZ Praha

Praze 6 s Blankou a dalšími plánovanými dopravními stavbami zřejmě lépe nebude…

Praze 6 s Blankou a dalšími plánovanými dopravními stavbami zřejmě lépe nebude… Dne 13. 5. 2010 pořádala Strana zelených na Praze 6 v salónku Hotelu Pyramida na pražském Břevnově debatu s místními občany a dalšími zájemci o tématech budoucnosti a „sžití“ se s tunelem Blanka, možnostech zklidnění dopravy v Praze 6 a okolí i dalších plánovaných stavbách v lokalitě Malovanky a Břevnova.
celý článek >> 08.06.2010 |  Autor: SZ Praha 6

„Předvolební klábosení“ v kavárně v Dejvicích

„Předvolební klábosení“ v kavárně v Dejvicích Necelé dva týdny před volbami nabízí dejvická kavárna Vypálené koťátko možnost v klidu prodiskutovat volební témata se zástupci některých politických stran. Po již konaném setkání se starostou Prahy 6 v režii ODS se v kavárně zastaví zástupci ČSSD, Strany zelených a KDU-ČSL. Kandidáti TOP09 a Věcí veřejných nabídku nevyužili.
celý článek >> 14.05.2010 |  Autor: SZ Praha 6

Zajímá vás, jaký je a bude ŽIVOT S BLANKOU... a dalšími dopravními stavbami?

Zajímá vás, jaký je a bude ŽIVOT S BLANKOU... a dalšími dopravními stavbami? "Život s Blankou...a dalšími dopravními stavbami". Tak se nazývá akce, kterou dne 13. května 2010 od 18:00 v Hotelu Pyramida Praha pořádá Strana zelených na Praze 6 pro občany a zájemce bydlící v lokalitě vymezené ulicemi Myslbekova, Patočkova, Pod Královkou, Bělohorská a její blízkosti.
celý článek >> 30.04.2010 |  Autor: SZ Praha 6

Protikorupční balíček Prahy 6 – pozdě a narychlo, ale přece

Protikorupční balíček Prahy 6 – pozdě a narychlo, ale přece Petra Kolínská (SZ): Protikorupční balíček Prahy 6 vítáme. Je ale s podivem, proč jsou opatření v něm obsažená přijímána až dva měsíce před sněmovními volbami a půl roku před koncem volebního období zastupitelstva. Přitom orgány MČ je dokázaly schválit během týdne a realizace se plánuje během jednoho až tří měsíců.
celý článek >> 29.03.2010 |  Autor: SZ Praha 6

Nový domov pro seniory v Praze 6: z bláta do louže

Nový domov pro seniory v Praze 6: z bláta do louže Antonín Nechvátal (SZ): Město vybralo pro potřebný projekt nového domova seniorů Eliška nevhodný pozemek: nezastavěnou plochu zeleně v sousedství frekventované Patočkovy ulice.
celý článek >> 25.03.2010 |  Autor: SZ Praha 6

Strana zelených v Praze 6: zprovoznění tunelu Blanka po etapách je nepřijatelné

Strana zelených v Praze 6: zprovoznění tunelu Blanka po etapách je nepřijatelné Strana zelených ostře protestuje proti záměru zprovoznit úsek tunelu Blanka od Špejcharu do Tróje dřív, než bude dokončena část mezi Strahovským tunelem a Špejcharem. Strana zelených také upozorňuje na zcela nepřijatelný harmonogram, který počítá s tím, že městský okruh v severozápadní části bude zprovozněn o mnoho let dříve než silniční okruh. Městský okruh vedoucí několik desítek metrů od Pražského hradu tak bude sloužit tranzitní dopravě.
celý článek >> 17.01.2010 |  Autor: SZ Praha 6

Strana zelených k územnímu plánu Prahy 6: více zeleně a ne novým kapacitním komunikacím

Strana zelených k územnímu plánu Prahy 6: více zeleně a ne novým kapacitním komunikacím Zelení na Praze 6 se aktivně zapojili do projednávání konceptu územního plánu a na jednání zastupitelstva městské části Praha 6 předložili sérii pozměňovacích návrhů. Několik z nich si zastupitelstvo osvojilo, v otázce plánovaných dopravních staveb však k žadné dohodě nedošlo.
celý článek >> 08.12.2009 |  Autor: SZ Praha 6

Pražští zelení mrakodrapem z krabic na Vítězním náměstí upozornili na změny v územním plánu

Pražští zelení mrakodrapem z krabic na Vítězním náměstí upozornili na změny v územním plánu Pražští zelení 21. října na Vítězném náměstí postavili "mrakodrap" z krabic. Chtěli tím upozornit Pražany na současné projednávání nového územního plánu, který umožní zástavbu některých zelených ploch.
celý článek >> 21.10.2009 |  Autor: ČTK

Dětská hřiště v centrální části Dejvic v ohrožení

Hřiště Svatovítská Děti a jejich rodiče žijící kolem Vítězného náměstí na Praze 6 mohou mít brzy problém. Poslední dvě dětská hřiště v této lokalitě mají totiž své dny sečteny. I když radnice ví o tom, že tato hřiště zaniknou, nemá dosud vytipovány lokality pro založení nových hřišť. Přitom rodin s malými dětmi v poslední době přibývá.
celý článek >> 30.07.2009 |  Autor: Petra Kolínská & Martin Skalský 30.7.2009

Zelení navrhnou Václava Havla na čestného občana Prahy 6

Zelení navrhnou Václava Havla na čestného občana Prahy 6 Strana zelených v Praze 6 navrhuje bývalého prezidenta Václava Havla na udělení čestného občanství Prahy 6 (1). Protože se na jeho podpoře neshodla pracovní skupina pro udělování čestných občanství, navrhnou zastupitelé SZ ocenění Václava Havla přímo na jednání zastupitelstva.
celý článek >> 12.06.2009 |  Autor: SZ, Praha 6

Zelení navrhnou Václava Havla na čestného občana Prahy 6

Václav Havel Strana zelených v Praze 6 navrhuje bývalého prezidenta Václava Havla na udělení čestného občanství Prahy 6 (1). Protože se na jeho podpoře neshodla pracovní skupina pro udělování čestných občanství, navrhnou zastupitelé SZ ocenění Václava Havla přímo na jednání zastupitelstva.
celý článek >> 11.06.2009 |  Autor: Klub zastupitelů SZ v Praze 6

Magistrát zvyšování počtu aut nebrání

Magistrát zvyšování počtu aut nebrání Počet aut v ulicích Prahy se každým rokem zvyšuje. Jak si na tom stojí v porovnání s ostatními evropskými hlavními městy a zda dělá česká metropole dost pro to, aby motoristy z centra vytlačila, řekla Deníku zastupitelka a členka dopravního výboru na magistrátu za Stranu zelených Petra Kolínská.
celý článek >> 24.05.2009 |  Autor: Lucie Boháčová

Program Strany zelených pro volby do Evropského parlamentu

Program Strany zelených pro volby do Evropského parlamentu Zelení europoslanci budou využívat moderní komunikační prostředky k pravidelné a detailní komunikaci se svými voličkami a voliči. Budou je podrobně informovat o svých návrzích, stanoviscích, aktuální agendě i o dopadu, který může mít vliv na každodenní život občanů na svých internetových stránkách či na Youtube. Naše kandidátky a naši kandidáti se zavázali důsledně dodržovat etický kodex poslance Evropského parlamentu, který Strana zelených přijala a do kterého můžete nahlédnout zde. Veřejnost se dozví o každé naší případné schůzce s tzv. lobbisty. Uvědomujeme si, že nereprezentujeme jen sami sebe a Stranu zelených, ale celou Českou republiku. A chceme ji reprezentovat transparentně.
celý článek >> 16.05.2009 |  Autor: SZ

Metro D: začíná se projektovat

Metro D: začíná se projektovat Stavba nové trasy pražské podzemní dopravy dostává reálné obrysy. Dopravní podnik včera vypsal veřejnou zakázku na zhotovení projektové dokumentace pro územní a stavební řízení stavby nového metra. Projektanti a architekti se mohou přihlásit do 19. května.
celý článek >> 16.05.2009 | 
Celkem 106 článků, zobrazeny 41 - 60
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>
Anketa
Se kterým z developerských projektů v okolí Vítězného náměstí nejvíce nesouhlasíte?
Celkem hlasovalo: 777