Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »

Aktuality

Jednorucí bandité na Praze 6 končí

Jednorucí bandité na Praze 6 končí Matka utrápená k smrti, ztráta partnera, dluhy, zničená kariéra a 8 milionů utopených v tzv. výherních automatech, přezdívaných jednorucí bandité – toť ve zkratce životní příběh popsaný v knize Já hráč – Zpověď opravdového gamblera od Martina Svobody. Příběh s překvapivě dobrým koncem.
celý článek >> 15.09.2013 |  Autor: SZ Praha 6

Zastupitelé budou hlasovat o regulačním plánu pro Vítězné náměstí. Vyzvalo je k tomu 900 občanů

Zastupitelé budou hlasovat o regulačním plánu pro Vítězné náměstí. Vyzvalo je k tomu 900 občanů Zastupitelé Prahy 6 budou v pátek 28. června jednat o budoucnosti Vítězného náměstí. Vyžádalo si to více než 900 občanů, kteří podepsali výzvu zastupitelstvu. Hlasovat se bude mimo jiné o tom, zda Vítězné náměstí dostane regulační plán.
celý článek >> 24.06.2013 | 

Titanik na Vítězné náměstí nepatří

Titanik na Vítězné náměstí nepatří Členové Strany zelených prostřednictvím účastníka řízení Šestka sobě předali stavebnímu úřadu námitky k záměru společnosti PPF o umístění stavby na obecním pozemku na Vítězném náměstí. Stavební úřad se s námitkami musí před vydáním rozhodnutí věcně vypořádat.
celý článek >> 15.05.2013 |  Autor: SZ Praha 6

Příprava metropolitního plánu – příležitost i hrozba

Příprava metropolitního plánu – příležitost i hrozba Zastupitelé Strany zelených na Praze 6 vítají, že návrh zadání metropolitního plánu projedná zastupitelstvo Prahy 6. Klub zelených při něm bude požadovat doplnění návrhů formulovaných komisí územního rozvoje a komisí strategického rozvoje.
celý článek >> 11.04.2013 |  Autor: SZ Praha 6

Obecní pozemky na Vítězném náměstí: místo zlatých vajec pukavci

Obecní pozemky na Vítězném náměstí: místo zlatých vajec pukavci Lukrativní pozemek mezi ulicemi Jugoslávských partyzánů a Verdunská, který měl vlastníkovi – Městské části Praha 6 - generovat dlouhodobé příjmy, bude prodán za zlomek tržní ceny. Radnice jej bude muset kvůli požadavkům nového občanského zákoníku prodat finanční skupině PPF. Ta k němu již v roce 2011 získala bezúplatně předkupní právo a za pár milionů věcné břemeno. Zastupitelé Strany zelených budou požadovat revizi smluvních závazků na zastupitelstvu, které se sejde na žádost opozice 15. února.
celý článek >> 07.02.2013 |  Autor: SZ Praha 6

Praha 6 přijde při pronájmu pozemků o 400 milionů

Praha 6 přijde při pronájmu pozemků o 400 milionů Odpovědi starostky Kousalíkové na otevřený dopis týkající se pronájmu obecních pozemků „Evropská 11“ potvrdily to, co lze vyčíst z dodatku nájemní smlouvy: Praha 6 přichází o téměř 6,5 milionů ročně. O pronájmu soukromé firmě na 70 let rozhodla radnice v roce 2007, ovšem již v roce 2010 (za starostování Tomáše Chalupy) nájem pro developera výrazně snížila. Přesná částka přitom nebyla veřejně deklarována. Snížení nájmu ale není jediný problém „Evropské 11“.
celý článek >> 27.01.2013 |  Autor: SZ Praha 6

Tisková zpráva SZ k mimořádnému jednání Zastupitelstva MČ Praha 6 dne 24. 1. 2013

Tisková zpráva SZ k mimořádnému jednání Zastupitelstva MČ Praha 6 dne 24. 1. 2013 Starostka Prahy 6 svolala na čtvrtek 24. ledna 2013 mimořádné jednání zastupitelstva s jediným bodem programu: Prodlení s výplatou dluhopisů Borsay, a.s. Den před jednáním však zastupitelé stále nedostali žádné podklady k jednání.
celý článek >> 23.01.2013 |  Autor: SZ Praha 6

Sběr podpisů pod výzvu ke svolání mimořádného zastupitelstva pokračuje - přidejte se i vy

Sběr podpisů pod výzvu ke svolání mimořádného zastupitelstva pokračuje - přidejte se i vy Přímo na Vítězném náměstí či v jeho blízkosti se připravuje řada stavebních projektů. Každý z investorů myslí především na svůj projekt, celkový urbanistický plán chybí. Za hrubou chybu považujeme, že ačkoli se bude stavět na pozemcích městské části a veřejných vysokých škol, veřejnost nemá o plánech developerů dost informací a radnice se veřejné diskusi vyhýbá. Občané by přitom měli mít právo spolurozhodovat, co v centru Prahy 6 vznikne a jak to bude sloužit veřejnosti.
celý článek >> 09.01.2013 |  Autor: SZ Praha 6

Nejnovější návrhy na změny územního plánu - i vy můžete ovlivnit využití pozemků na Praze 6

Nejnovější návrhy na změny územního plánu - i vy můžete ovlivnit využití pozemků na Praze 6 Vedení radnice Prahy 6 požádalo magistrát a zastupitelstvo hlavního města o projednání několika změn funkčního využití pozemků na Praze 6. Seznam byste na webu Prahy 6 hledali obtížně. Jde o tyto změny:
celý článek >> 08.01.2013 |  Autor: SZ Praha 6

Není to ani na reparát

Není to ani na reparát Bilancování nad výkony vedení radnice Prahy 6 v polovině volebního období přináší smutná zjištění. Zlepšení je téměř vyloučeno, a reparát je proto zcela nežádoucí.
celý článek >> 27.12.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Vítězné náměstí - podpořte výzvu zastupitelstvu

Vítězné náměstí - podpořte výzvu zastupitelstvu K plánované dostavbě Vítězného náměstí a jeho okolí by se kromě občanů mělo vyjádřit také zastupitelstvo městské části.
celý článek >> 22.10.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Řekněte, jaké chcete Vítězné náměstí…

Řekněte, jaké chcete Vítězné náměstí… Na Vítězném náměstí a v jeho nejbližším okolí se chystá mohutná výstavba. Stavět se mají hlavně kanceláře a nákupní centra, což znamená úbytek zeleně a nové tisíce aut denně. Radnice o výstavbě zatím mlčí, proto Vám stručný přehled nabízíme my. Jsme přesvědčeni, že o podobě Vítězného náměstí mají spolurozhodovat také občané Prahy 6. Proto nás zajímají Vaše názory a přání.
celý článek >> 25.09.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Radnice Prahy 6 proti sousedské slavnosti

Radnice Prahy 6 proti sousedské slavnosti Tuto sobotu 22. 9. 2012 proběhnou na mnoha místech Prahy sousedské slavnosti pod hlavičkou hesla "Zažít město jinak". Slavnost, která se koná v Dejvicích, však odmítli podpořit radní a Praha 6 tak jako jediná městská část v Praze požaduje po organizátorech komerční poplatek za zábor veřejného prostranství.
celý článek >> 21.09.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Zelení: nedostatek míst ve školkách? Řešení existuje!

Zelení: nedostatek míst ve školkách? Řešení existuje! Každé dítě, které má trvalý pobyt na Praze 6 a dosáhne k 1. září věku tří let má mít možnost navštěvovat veřejnou mateřskou školku. Zelení nabízejí pomoc rodičům, kteří nenašli pro své dítě volné místo.
celý článek >> 23.05.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Stop výprodeji obecních bytů!

Stop výprodeji obecních bytů! Strana zelených na Praze 6 odmítá výprodej obecních bytů. 1500 bytů, které městská část doposud vlastní, tvoří pouhé 3,5 % všech bytů v městské části Praha 6 a představují tak minimální zázemí pro akutní i dlouhodobé řešení problémů, které v oblasti bydlení mohou vzniknout.
celý článek >> 20.04.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Nájemníky obecních bytů na Praze 6 čeká nejistá budoucnost

Nájemníky obecních bytů na Praze 6 čeká nejistá budoucnost Rada městské části Praha 6 bude na svém dnešním jednání schvalovat jednostranné zvýšení nájemného v obecních bytech, a to v maximální zákonem povolené výši. Zvolený postup uvrhne nájemníky do nejistoty, jaké nájemné budou skutečně platit. Nepředvídatelný systém avizovaných slev z nájemného otevírá prostor pro korupci a vydírání.
celý článek >> 11.04.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Lípy v Thákurově ulici padly, úřady nedaly lidem šanci je zachránit

Lípy v Thákurově ulici padly, úřady nedaly lidem šanci je zachránit V sobotu 24. března ráno začala Technická správa komunikací (TSK) v parku v Thákurově ulici v pražských Dejvicích kácet 12 lip, které byly součástí čtyřřadé aleje. Občanům z místního sdružení Tilia nebylo umožněno se o dotčené stromy postarat ani do doby rozhodnutí soudu (který nyní rozhoduje o odvolání proti rozhodnutí o vykácení stromů), byť k tomu nabízeli vlastní finanční prostředky a zajištění odborné péče. Ačkoliv primátor Prahy Bohuslav Svoboda přislíbil občanům, že do rozhodnutí soudu město nenechá stromy pokácet, úředníci a TSK si prosadili svou. A ani to, že místní občané převzali formou notářského zápisu zodpovědnost za stromy, nabídli městské části spolupráci a partnertství v péči o park a dokonce i dar 1 milionu korun na péči o stromy, nepomohlo.
celý článek >> 26.03.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Otevřený dopis starostce a primátorovi na podporu aleje v Thákurově

Otevřený dopis starostce a primátorovi na podporu aleje v Thákurově Připojte se k otevřeným dopisům adresovaným starostce Prahy 6 Marii Kousalíkové a primátorovi hlavního města Prahy Bohuslavu Svobodovi.
celý článek >> 12.01.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Lipovou alej v Thákurově ulici je možné zachránit

Lipovou alej v Thákurově ulici je možné zachránit Strana zelených na Praze 6 svolala na čtvrtek 12. ledna 2012 demonstraci za záchranu stromořadí v Thákurově ulici. Setkání začne v 15 hodin na rohu ulice Thákurova a Evropská. Pozvánku k účasti dostala i starostka Prahy 6 Marie Kousalíková.
celý článek >> 11.01.2012 |  Autor: SZ Praha 6
Celkem 106 článků, zobrazeny 1 - 20
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>
Anketa
Se kterým z developerských projektů v okolí Vítězného náměstí nejvíce nesouhlasíte?
Celkem hlasovalo: 777