Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »

Doprava

Vraťme Malovanku lidem

Vraťme Malovanku lidem Zastupitelé Strany zelených 7. září v otevřeném dopise vyzvali starostu Prahy 6 k podpoře architektonického návrhu architektů Opočenského a Valoucha, jehož realizací by byly zmírněny škody, které vznikají bezprostřednímu okolí křižovatky Malovanka. Návrh, jenž v rámci výstavy Městské zásahy Praha 2010 dvojice architektů představila, by podle zelených mohl pomoci alespoň trochu zmírnit obludnost křižovatky v bezprostřední blízkosti Pražské památkové rezervace.
celý článek >> 07.09.2010 |  Autor: pH

Petra Kolínská k hluku v Písecké bráně

Petra Kolínská k hluku v Písecké bráně Interpelace na jednání ZMČ dne 22. června 2007 ke stížnostem na hluk v Písecké bráně.
celý článek >> 08.07.2010 |  Autor: Petra Kolínská

Praze 6 s Blankou a dalšími plánovanými dopravními stavbami zřejmě lépe nebude…

Praze 6 s Blankou a dalšími plánovanými dopravními stavbami zřejmě lépe nebude… Dne 13. 5. 2010 pořádala Strana zelených na Praze 6 v salónku Hotelu Pyramida na pražském Břevnově debatu s místními občany a dalšími zájemci o tématech budoucnosti a „sžití“ se s tunelem Blanka, možnostech zklidnění dopravy v Praze 6 a okolí i dalších plánovaných stavbách v lokalitě Malovanky a Břevnova.
celý článek >> 08.06.2010 |  Autor: SZ Praha 6

Podfinancování pražského dopravního podniku je podle zelených alarmující

Podfinancování pražského dopravního podniku je podle zelených alarmující Rozpočet pražského dopravního podniku (DP) pro letošní rok je necelé dvě miliardy korun, oproti osmi miliardám, které půjdou na rozvoj automobilové dopravy. DP je dlouhodobě podfinancovaný, a to se musí nutně projevit na kvalitě služeb, řekla v úterý zastupitelka Petra Kolínská (SZ).
celý článek >> 24.05.2009 |  Autor: Hospodářské noviny

Odpůrci tvrdí: statisíce Pražanů budou trpět hlukem

Odpůrci tvrdí: statisíce Pražanů budou trpět hlukem Pořádné horko bude v následujících dnech okolo výstavby paralelní dráhy na letišti v Ruzyni. Jedni budou mít radost, odpůrci stavby ale zřejmě začnou protestovat. Už dnes by totiž pražští radní měli jednat o změnách územního plánu. Mezi nimi je návrh na vyhlášení veřejně prospěšné stavby pro novou letovou dráhu v Ruzyni.
celý článek >> 15.03.2009 |  Autor: Lukáš Marek, Pražský deník

Jak dál s výstavbou pražského metra? Upřednostnit trasu D.

Petra Kolínská Zelení dlouhodobě kritizují prodloužení trasy metra A na pražské letiště Ruzyně. Napojení letiště Ruzyně na centrum města kapacitní kolejovou dopravou totiž levněji a rychleji zajistí modernizovaná ...
celý článek >> 15.03.2009 |  Autor: Tisková zpráva SZ

Petra Kolínská k zónám placeného stání

Petra Kolínská k zónám placeného stání Komentář k záměru MČ Praha 6 zavést zóny placeného stání (záměr byl projednán na jednání zastupitelstva MČ Praha 6 25. dubna 2008; níže uvedený komentář byl přednesen v rozpravě na jednání zastupitelstva MČ Praha 6)
celý článek >> 29.04.2008 |  Autor: Petra Kolínská

Strana zelených chce přehodnotit novou dráhu na pražském letišti

Strana zelených chce přehodnotit novou dráhu na pražském letišti Tisková zpráva odborné sekce Doprava Strany zelených ze dne 5. února 2008
celý článek >> 25.02.2008 |  Autor: O.H./SZ

Jízdenka MHD v Praze je dražší než v New Yorku

Jízdenka MHD v Praze je dražší než v New Yorku Strana zelených v Praze nesouhlasí s navrženým zvýšením jízdného v pražské MHD. Hlavní důvody jsou shrnuty v prohlášení krajského vedení SZ a zastupitelů městských částí a hlavního města Prahy, kteří byli zvoleni za Stranu zelených.
celý článek >> 13.11.2007 |  Autor: O. H./SZ

Rozhovor s Petrou Kolínskou

Rozhovor s Petrou Kolínskou Zatímco Pražané stáli v nekonečných zářijových zácpách a žehrali na neudržitelnost dopravní situace, my jsme se vydali za zastupitelkou hlavního města Prahy Petrou Kolínskou, která se na problematiku městské dopravy zaměřuje. S členkou Strany zelených jsme si povídali o zastaralé dopravní koncepci, o radních, kteří jezdí příliš často autem, či o nadějích Pěti bodů pro Prahu, jež přednedávnem zformulovala iniciativa Automat.
celý článek >> 22.10.2007 |  Autor: O.H. / Veronika Hrdinová, Tomáš Bojar, Nový prostor

Metro - trochu jiný pohled

návrh prodloužení metra A Dejvická - Letiště Ruzyně Pražské metro - čisté, rychlé, spolehlivé, ale také leckdy přeplněné, plné bariér a zdlouhavého fárání do podzemí. Metro je nepochybně skvělý dopravní prostředek, a mnozí si proto myslí, že je univerzálním lékem na dopravní problémy a potřeby města. Každý chce bydlet a pracovat blízko metra. Politici se snaží této poptávce vyhovět a slibují desítky nových kilometrů.
celý článek >> 02.05.2007 |  Autor: Petra Kolínská
Celkem 11 článků, zobrazeny 1 - 11
<< < 1 > >>