Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »
Ing. Petr Hrdina
člen Zastupitelstva m.č. Praha 6
manažer Strany zelených

Kontakt:
tel: 777 187 500
e-mail: petr.hrdina@zeleni.cz
www.petrhrdina.cz 

Narodil jsem se 30. března 1975 v Táboře a vyrůstal střídavě v Táboře a v Písku. Na Praze 6 bydlím sedmým rokem v Dejvicích. Jsem ženatý, prozatím bezdětný.

Po studijích na pražské Vysoké škole ekonomické (hlavní specializace Informační management, vedlejší specializace Filosofie) jsem v roce 1999 začal pracovat pro ekologickou organizaci Děti Země. Věnoval jsem se především problémům spojeným s plánovanou výstavbou dálnice D3 Praha - Tábor - České Budějovice.

Na podzim 2001 jsem spolu s kolegy z Dětí Země založil nové ekologické sdružení Arnika a dva roky jsem byl místopředsedou tohoto sdružení. Od dopravní problematiky jsem pak postupně přešel k otázkám toxického znečištění - dva roky jsem koordinoval aktivity pracovní skupiny pro dioxiny mezinárodní sítě ekologických organizací IPEN (International POP´s Elimination Network) a poté jsem dva roky vedl v České republice kampaň za prosazení důslednější verze nové chemické legislativy Evropské unie (tzv. systém REACH).

V červenci 2002 jsem vstoupil do Strany zelených a koncem roku 2002 jsem se stal členem Republikové rady Strany zelených za Prahu. V březnu 2003 jsem byl zvolen do Ústřední revizní komise SZ, ve které jsem působil až do ledna 2006 (nejprve jako člen, od prosince 2004 jako předseda komise). V prosinci 2005 jsem byl vybrán na pozici manažera kampaně před volbami do Poslanecké sněmovny v červnu 2006. Strana zelených uspěla a dostala se do Sněmovny.

Po volbách do Zastupitelstva městské části Praha 6 v roce 2006 jsem byl zvolen předsedou našeho klubu zelených zastupitelů. V komunálních volbách 2010 jsem byl opět zvolen do Zastupitelstva MČ Praha 6 za SZ.Anketa
Se kterým z developerských projektů v okolí Vítězného náměstí nejvíce nesouhlasíte?
Celkem hlasovalo: 777
Ostatní články v rubrice