Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »
Mgr. Petra Kolínská
členka Zastupitelstva m.č. Praha 6
předsedkyně Klubu zelených zastupitelů
projektová manažerka
 
Narodila jsem se v roce 1975 ve znamení Blíženců. Studium na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy jsem zakončila v roce 2001 obhajobou diplomové práce analyzující komunikaci v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. V roce 1995 jsem se podílela na vzniku nezávislého měsíčníku Parlamentní zpravodaj a jako redaktorka a později zástupkyně šéfredaktora jsem v něm pracovala sedm let. V roce 1997 jsem absolvovala krátkodobé stáže v parlamentu Velké Británie, Rakouska a Maďarska.

Od roku 2002 do roku 2004 jsem působila jako redaktorka a později šéfredaktorka portálu pro neziskový sektor Econnect. Poté jsem v Centru SOS Praha vedla projekt Dopravní alternativa pro Prahu.

Od února 2006 do června 2007 jsem pracovala jako projektová manažerka v nevládní organizaci Oživení, které se dlouhodobě zabývá problematikou transparentnosti veřejné správy, prevencí korupce a propagací udržitelné dopravy (viz www.bezkorupce.cz a www.automat.ecn.cz). Od července 2007 pracuji ve Státním fondu životního prostředí.

Členkou Strany zelených jsem od srpna 2004, do ledna 2006 jsem byla vedoucí odborné sekce SZ pro dopravu a od září 2005 jsem předsedkyní krajské organizace Strany zelených v Praze. V podzimních komunálních volbách 2006 jsem byla zvolena do Zastupitelstva Městské části Praha 6 a do Zastupitelstva hlavního města Prahy. V obou orgánech se jako neuvolněná zastupitelka věnuji zejména problematice dopravy a otevřenosti veřejné správy.

V komunálních  volbách 2010 jsem byla znovuzvolena do Zastupitelstva MČ Praha 6 a následně zvolena předsedkyní Klubu zelených zastupitelů. Na sjezdu Strany zelených jsem se také stala 2. místopředsedkyní SZ. Anketa
Se kterým z developerských projektů v okolí Vítězného náměstí nejvíce nesouhlasíte?
Celkem hlasovalo: 777
Ostatní články v rubrice