Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »

SZ Praha 6

Příprava metropolitního plánu – příležitost i hrozba

Příprava metropolitního plánu – příležitost i hrozba Zastupitelé Strany zelených na Praze 6 vítají, že návrh zadání metropolitního plánu projedná zastupitelstvo Prahy 6. Klub zelených při něm bude požadovat doplnění návrhů formulovaných komisí územního rozvoje a komisí strategického rozvoje.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6

Obecní pozemky na Vítězném náměstí: místo zlatých vajec pukavci

Obecní pozemky na Vítězném náměstí: místo zlatých vajec pukavci Lukrativní pozemek mezi ulicemi Jugoslávských partyzánů a Verdunská, který měl vlastníkovi – Městské části Praha 6 - generovat dlouhodobé příjmy, bude prodán za zlomek tržní ceny. Radnice jej bude muset kvůli požadavkům nového občanského zákoníku prodat finanční skupině PPF. Ta k němu již v roce 2011 získala bezúplatně předkupní právo a za pár milionů věcné břemeno. Zastupitelé Strany zelených budou požadovat revizi smluvních závazků na zastupitelstvu, které se sejde na žádost opozice 15. února.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6

Praha 6 přijde při pronájmu pozemků o 400 milionů

Praha 6 přijde při pronájmu pozemků o 400 milionů Odpovědi starostky Kousalíkové na otevřený dopis týkající se pronájmu obecních pozemků „Evropská 11“ potvrdily to, co lze vyčíst z dodatku nájemní smlouvy: Praha 6 přichází o téměř 6,5 milionů ročně. O pronájmu soukromé firmě na 70 let rozhodla radnice v roce 2007, ovšem již v roce 2010 (za starostování Tomáše Chalupy) nájem pro developera výrazně snížila. Přesná částka přitom nebyla veřejně deklarována. Snížení nájmu ale není jediný problém „Evropské 11“.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6

Tisková zpráva SZ k mimořádnému jednání Zastupitelstva MČ Praha 6 dne 24. 1. 2013

Tisková zpráva SZ k mimořádnému jednání Zastupitelstva MČ Praha 6 dne 24. 1. 2013 Starostka Prahy 6 svolala na čtvrtek 24. ledna 2013 mimořádné jednání zastupitelstva s jediným bodem programu: Prodlení s výplatou dluhopisů Borsay, a.s. Den před jednáním však zastupitelé stále nedostali žádné podklady k jednání.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6

Stavba PPF na Vítězném náměstí – kdo seje kanceláře, sklízí hluk a emise

Stavba PPF na Vítězném náměstí – kdo seje kanceláře, sklízí hluk a emise Členové Strany zelených podali připomínky k budově PPF v rámci posuzování vlivů na životní prostředí.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6

Šest otázek pro starostku Prahy 6 ke kauze „Evropská 11“

Šest otázek pro starostku Prahy 6 ke kauze „Evropská 11“ Na obecních pozemcích v blízkosti Vítězného náměstí se mají stavět kanceláře. Výstavbu i soutěž na pronájem pozemků provází pochybnosti.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6

Developer neplní smlouvu, radnici Prahy 6 to nevadí

Developer neplní smlouvu, radnici Prahy 6 to nevadí Radnice Prahy 6 uzavřela v červnu 2010 s developerskou firmou InterCora smlouvu s cílem zajistit kvalitní architektonické řešení nově připravovaného obchodu v Podbabě. Firma slíbila, že mimo jiné upraví veřejná prostranství kolem prodejny a vytvoří pěší bulvár podél severní strany objektu. Obchodní středisko v Podbabě postavené firmou InterCora a provozované společností Kaufland bylo zkolaudováno na začátku října 2012. Jde o tuctovou prodejní halu příměstského typu a kultivace okolí se nezdařila. Ze smlouvy se stal cár papíru, radnici to ale nevadí.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6

Radnice Prahy 6 proti sousedské slavnosti

Radnice Prahy 6 proti sousedské slavnosti Tuto sobotu 22. 9. 2012 proběhnou na mnoha místech Prahy sousedské slavnosti pod hlavičkou hesla "Zažít město jinak". Slavnost, která se koná v Dejvicích, však odmítli podpořit radní a Praha 6 tak jako jediná městská část v Praze požaduje po organizátorech komerční poplatek za zábor veřejného prostranství.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6

Radnice pronajala pozemky a o výstavbě mlčí

Radnice pronajala pozemky a o výstavbě mlčí Nepřehlédnutelný stavební ruch čeká v následujících měsících a letech Vítězné náměstí i jeho bezprostřední okolí. Místo kina, bazénu nebo domu pro volný čas dětí a seniorů však na náměstí a v jeho okolí mají vyrůst převážně kanceláře a kapacitní parkoviště. Na nepřijatelné využití obecních a vysokoškolských pozemků upozornila Strana zelených při zahájení kampaně informující o této zástavbě.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6

Stop výprodeji obecních bytů!

Stop výprodeji obecních bytů! Strana zelených na Praze 6 odmítá výprodej obecních bytů. 1500 bytů, které městská část doposud vlastní, tvoří pouhé 3,5 % všech bytů v městské části Praha 6 a představují tak minimální zázemí pro akutní i dlouhodobé řešení problémů, které v oblasti bydlení mohou vzniknout.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6

Nájemníky obecních bytů na Praze 6 čeká nejistá budoucnost

Nájemníky obecních bytů na Praze 6 čeká nejistá budoucnost Rada městské části Praha 6 bude na svém dnešním jednání schvalovat jednostranné zvýšení nájemného v obecních bytech, a to v maximální zákonem povolené výši. Zvolený postup uvrhne nájemníky do nejistoty, jaké nájemné budou skutečně platit. Nepředvídatelný systém avizovaných slev z nájemného otevírá prostor pro korupci a vydírání.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6

Lipovou alej v Thákurově ulici je možné zachránit

Lipovou alej v Thákurově ulici je možné zachránit Strana zelených na Praze 6 svolala na čtvrtek 12. ledna 2012 demonstraci za záchranu stromořadí v Thákurově ulici. Setkání začne v 15 hodin na rohu ulice Thákurova a Evropská. Pozvánku k účasti dostala i starostka Prahy 6 Marie Kousalíková.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6

Útok na majetek Prahy 6

Útok na majetek Prahy 6 V pátek 24. června 2011 se Praha 6 zařadí mezi městské části, které zacházejí se svým majetkem velmi pochybným způsobem. Velká koalice ČSSD a ODS se totiž chystá v zastupitelstvu schválit nevýhodnou transakci týkající se pozemků na Vítězném náměstí.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6

Občané stále nevědí, co chystá radnice Prahy 6

Občané stále nevědí, co chystá radnice Prahy 6 Rada městské části Praha 6 ani půl roku od svého zvolení nepředstoupila před občany s programovým prohlášením pro období 2011- 2014. Důvodem mohou být buď programové rozpory mezi ODS a ČSSD, absence reálné vize či nedostatek odvahy pojmenovat klíčové problémy městské části.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6

Konec hazardu na radnici Prahy 6

Konec hazardu na radnici Prahy 6 Radnice Prahy 6 chce být lídrem v boji proti hazardu ve svých ulicích. Problémy okolo správy aktiv městské části však ukazují, že i vedení radnice si může počínat jako gambler v herně. Městská část svěřila stovky milionů společnosti Key Investments, a.s., která teď není schopna část financí vrátit. Hrozí tak, že by MČ Praha 6 mohla přijít o více než 200 milionů korun.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6

Zelení vyzývají vedení města - urychlete práce na tunelu Blanka v místě, kde žijí lidé

Zelení vyzývají vedení města - urychlete práce na tunelu Blanka v místě, kde žijí lidé Zastupitelé Strany zelených na Praze 6 dnes odeslali všem členům Rady hlavního města Prahy a předsedovi klubu zastupitelů TOP 09 dopis, ve kterém požadují úpravu harmonogramu výstavby tunelu Blanka tak, aby byla část v oblasti Myslbekova - Malovanka dokončena co nejrychleji, resp. v původně plánovaném termínu.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6

Zelení: Zimní primátor Svoboda a ředitel dopravního podniku Dvořák se mýlí, letiště i Kladno potřebují vlak

Zelení: Zimní primátor Svoboda a ředitel dopravního podniku Dvořák se mýlí, letiště i Kladno potřebují vlak V posledních dnech se v médiích objevily názory primátora Prahy Bohuslava Svobody a generálního ředitele Dopravního podniku hl. m. Prahy Martina Dvořáka, kteří hovoří o plánu na výstavbu tramvajové trati na letiště v Ruzyni. Tramvaj může být doplňkem, nikoli však alternativou vlakovému spojení. Jak z hlediska nákladů, tak praktické využitelnosti nového spojení, je vlak jedinou rozumnou alternativou spojení se Středočeským krajem. Pouze ten totiž vedle dopravní obsluhy letiště nabídne spojení Prahy s Kladnem a dalšími městy ve Středočeském kraji. Každý den mezi Prahou a Kladnem cestuje více jak 20 000 osob a z tohoto pohledu jde o suverénně nejsilnější dopravní proud v celé České republice.
celý článek >> Autor: SZ Praha

Společnost spojená se senátorem Bratským staví v Praze 6 sídlo hazardní firmy - VYJÁDŘENÍ senátora Petra Bratského

Společnost spojená se senátorem Bratským staví v Praze 6 sídlo hazardní firmy - VYJÁDŘENÍ senátora Petra Bratského Přes deklarovaný boj proti hazardu pomáhají politici Občanské demokratické strany firmě podnikající v hazardu postavit v zeleni na území přírodního parku Šárka administrativní budovu.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6

Praha 6 neumí jednat s veřejností, zbytečně vyhazuje miliony

Praha 6 neumí jednat s veřejností, zbytečně vyhazuje miliony Za zpackanou rekonstrukci parku na Perníkářce zaplatí městská část o více než milion korun navíc. Po protestech místních občanů musí totiž kompletně vyměnit povrch i vybavení dětského hřiště. Po rekonstrukci parku Ve Struhách je to další důkaz neschopnosti představitelů radnice Prahy 6 projednat předem svoje plány s veřejností.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6

Stavba metra je vůči občanům Šestky bezohledná

Stavba metra je vůči občanům Šestky bezohledná Nezabezpečené výkopy a neschůdné chodníky. To je každodenní realita pro občany žijící poblíž budoucí trasy metra A z Dejvické do Motola.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6
Celkem 36 článků, zobrazeny 1 - 20
<< < 1 2 > >>