Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »

SZ Praha 6

Zelení poslali pražskou ODS ke správnímu soudu

Zelení poslali pražskou ODS ke správnímu soudu Zastupitelstvo hl. m. Prahy, ve kterém občanští demokraté ovládají nadpoloviční většinu hlasů, rozdělilo město na 7 volebních obvodů. Pro toto usnesení zvedli ruku pouze členové ODS. Strana zelených považuje tuto změnu za hrubé porušení demokratických pravidel hry a proti tomuto volebnímu inženýrství podala v pátek stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.
celý článek >> Autor: SZ Praha

Protikorupční balíček Prahy 6 – pozdě a narychlo, ale přece

Protikorupční balíček Prahy 6 – pozdě a narychlo, ale přece Petra Kolínská (SZ): Protikorupční balíček Prahy 6 vítáme. Je ale s podivem, proč jsou opatření v něm obsažená přijímána až dva měsíce před sněmovními volbami a půl roku před koncem volebního období zastupitelstva. Přitom orgány MČ je dokázaly schválit během týdne a realizace se plánuje během jednoho až tří měsíců.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6

Nový domov pro seniory v Praze 6: z bláta do louže

Nový domov pro seniory v Praze 6: z bláta do louže Antonín Nechvátal (SZ): Město vybralo pro potřebný projekt nového domova seniorů Eliška nevhodný pozemek: nezastavěnou plochu zeleně v sousedství frekventované Patočkovy ulice.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6

Strana zelených v Praze 6: zprovoznění tunelu Blanka po etapách je nepřijatelné

Strana zelených v Praze 6: zprovoznění tunelu Blanka po etapách je nepřijatelné Strana zelených ostře protestuje proti záměru zprovoznit úsek tunelu Blanka od Špejcharu do Tróje dřív, než bude dokončena část mezi Strahovským tunelem a Špejcharem. Strana zelených také upozorňuje na zcela nepřijatelný harmonogram, který počítá s tím, že městský okruh v severozápadní části bude zprovozněn o mnoho let dříve než silniční okruh. Městský okruh vedoucí několik desítek metrů od Pražského hradu tak bude sloužit tranzitní dopravě.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6

Strana zelených k územnímu plánu Prahy 6: více zeleně a ne novým kapacitním komunikacím

Strana zelených k územnímu plánu Prahy 6: více zeleně a ne novým kapacitním komunikacím Zelení na Praze 6 se aktivně zapojili do projednávání konceptu územního plánu a na jednání zastupitelstva městské části Praha 6 předložili sérii pozměňovacích návrhů. Několik z nich si zastupitelstvo osvojilo, v otázce plánovaných dopravních staveb však k žadné dohodě nedošlo.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6

Zelení navrhnou Václava Havla na čestného občana Prahy 6

Václav Havel Strana zelených v Praze 6 navrhuje bývalého prezidenta Václava Havla na udělení čestného občanství Prahy 6 (1). Protože se na jeho podpoře neshodla pracovní skupina pro udělování čestných občanství, navrhnou zastupitelé SZ ocenění Václava Havla přímo na jednání zastupitelstva.
celý článek >> Autor: Klub zastupitelů SZ v Praze 6

Jak dál s výstavbou pražského metra? Upřednostnit trasu D.

Petra Kolínská Zelení dlouhodobě kritizují prodloužení trasy metra A na pražské letiště Ruzyně. Napojení letiště Ruzyně na centrum města kapacitní kolejovou dopravou totiž levněji a rychleji zajistí modernizovaná ...
celý článek >> Autor: Tisková zpráva SZ

Obyvatelé Prahy 6 mohou přispět k záchraně lipové aleje v Thákurově ulici

Obyvatelé Prahy 6 mohou přispět k záchraně lipové aleje v Thákurově ulici Alej stromů v Thákurově ulici je stále v ohrožení. Do její záchrany se nyní Strana zelených snaží aktivně zapojit i obyvatele Prahy 6. Zelení tento týden doručí do domácností obyvatel Prahy 6 petici proti kácení v Thákurově ulici.
celý článek >> Autor: Tisková zpráva, Zelení, Praha 6

Rodina s malými dětmi má skončit na ulici

Rodina s malými dětmi má skončit na ulici Strana zelených vyzývá majitele bytů: pomozte! Když nechal vsetínský starosta Jiří Čunek vystěhovat z městských bytů neplatiče nájemného, strhnul se skandál. V Praze přitom dochází k daleko zjevnějšímu bezpráví. Vzorná rómská rodina z Břevnova má skončit na ulici jen proto, že je chudá. Ačkoliv manželé Badžovi dobře pečují o tři děti, platí nájem, nežijí ze sociálních dávek a nemají dluhy, radnice nejbohatší pražské čtvrti říká: vystěhujte se z obecního bytu a postarejte se o sebe sami. Strana zelených dnes vyzvala majitele nemovitostí, aby rodině pomohli. „Věřím, že se v Praze najde člověk, který Badžovým pronajme byt, aby neskončili na ulici,“ říká předsedkyně krajské organizace Strany Zelených Petra Kolínská.
celý článek >> Autor: SZ, Praha 6

Proti proudu

Dne 22. května se konala první letošní cyklojízda organizovaná základní organizací SZ v Praze 6. Cílem bylo zmapovat cyklostezky a podmínky pro cyklisty v naší městské části. Po projetí asi 12ti kilometrové trasy se účastník neubrání dojmu, že s ním město moc nepočítá a možná jej zde ani nechce.
celý článek >> Autor: Tisková zpráva ZO Praha 6

Park nebo parkoviště v Thákurově ulici?

Park nebo parkoviště v Thákurově ulici? Přes tisíc podpisů již čítají petiční archy proti kácení lip v Thákurově ulici. Velký zájem projevili především studenti bydlící v nedalekých kolejích. I díky nim je počet podpisů tak vysoký. Pro úspěch petice je ovšem potřeba co největší množství podpisů obyvatel Prahy 6.
celý článek >> Autor: SZ, Praha 6

Zelení podporují požadavky petice Za Prahu kulturní

Zelení podporují požadavky petice Za Prahu kulturní Klub zastupitelů SZ chápe rozhořčení tisíců občanů, kteří petici podepsali. Dotace na vstupenku, tzv. partnerství v oblasti kultury a volného času, ignorování schválených principů Kulturní politiky HMP – to vše a řada dalších kroků vadí Klubu zastupitelů za Stranu zelených na současné kulturní politice hlavního města.
celý článek >> Autor: SZ Praha

TZ: Protest proti neonacistickému pochodu

TZ: Protest proti neonacistickému pochodu Poslanecký klub Strany zelených a pražští zastupitelé SZ ostře odsuzují úsilí neonacistů uspořádat 10. listopadu 2007, na výročí tzv. "křišťálové noci," pochod Starým Městem v Praze a plně se staví za protesty židovských obcí i snahu Magistrátu hl. m. Prahy této nechutné provokaci zamezit.
celý článek >> Autor: SZ Praha

TZ: Poznejte výhody městské železnice

TZ: Poznejte výhody městské železnice Základní organizace Strany zelených v Praze 6 uspořádala ve středu 23. června veřejnou debatu o možnostech využití železnice pro pražskou veřejnou dopravu. Podstatná část debaty se týkala modernizace tratě Praha – Kladno s odbočkou na letiště. Diskuse se zúčastnilo asi sto padesát lidí.
celý článek >> Autor: ZO Praha 6

TZ: Strana zelených bude v zastupitelstvu Prahy 6 ovládaném ODS a ČSSD konstruktivní opozicí

Klub zastupitelů Strany zelených na Praze 6 na dnešním ustavujícím jednání zastupitelstva městské části kritizoval obsah koaliční smlouvy mezi ODS a SNK-ED a nestandardní dohodu o programové spolupráci ODS se sociální demokracií.
celý článek >> Autor: SZ Praha 6
Celkem 36 článků, zobrazeny 21 - 36
<< < 1 2 > >>