Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »
Zelení: Stavbám na Kulaťáku by měla předcházet koncepce
Tři developerské projekty, které jsou na volných pozemcích na Vítězném náměstí – Kulaťáku – v Praze 6 na spadnutí, by se měly přehodnotit. Přišla s tím Strana zelených, protože podle ní vedení radnice o věci nediskutuje.

Hrozí, že v Dejvicích postavených ve 20. a 30. letech podle koncepce Antonína Engela, živelně nově vzniknou nevkusné, až 12podlažní kancelářské budovy. Zelení sbírají podpisy pro mimořádné jednání zdejšího zastupitelstva o urbanistické koncepci a budou se obyvatel dotazníky ptát, co si přejí. 

„Jde o veřejný prostor, není to jen otázka Prahy 6, ale celé země. Veřejný prostor zachází na úbytě,“ řekl šéf zelených Ondřej Liška, který u Kulaťáku bydlí. Místopředseda Klubu za starou Prahu Martin Krise má z developerských zásahů do Engelovy koncepce obavy. „Dokázal navrhnout Dejvice tak, že reprezentovaly novou republiku,“ řekl Krise s tím, že by se novostavby neměly vymykat původním plánům.
Jakub Jareš a Antonín Nechvátal poukázali na podivné kšefty s obecními pozemky u Vítězného náměstí.

V parku vedle hotelu Diplomat mají vyrůst kanceláře, radnice už posuzuje žádost investora, jímž má být Czech Coal, o stavební povolení. Problematický je i záměr postavit mezi Verdunskou ulicí a ulicí Jugoslávských partyzánů kancelářský objekt zapuštěný pod současnou úroveň náměstí a výškově přesahující okolní zástavbu.

Radnice Prahy 6 ho vybrala v minulém volebním období v architektonické soutěži. Obavy vzbuzuje i projekt 12patrové věže vedle menzy.

Autor: 14.9.2012, PrávoAnketa
Se kterým z developerských projektů v okolí Vítězného náměstí nejvíce nesouhlasíte?
Celkem hlasovalo: 777