Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »
2. října: Den architektury v Praze 6

PRAHA – DEJVICE: TŘI DOMY PRO VZDĚLÁVÁNÍ
Architekt Ondřej Císler podá srovnávací výklad prostorového a funkčního schématu vybraných budov pražských Dejvic a srovnání různých pohledů na architekturu určenou vzdělávání: Základní škola Bílá od architekta J. Gillara z roku 1934, Fakulta architektury ČVUT od architekty Aleny Šrámkové z roku 2011 a Národní technická knihovna z roku 2009 studia Projektil. Porovnání kvalitní předválečné architektury s progresivní architekturou současnosti. Hovory s uživateli a projektanty. Na závěr si můžete odpočinout v kavárně NTK.
SRAZ: 2. 10., 14:00, Bílá 1
www.cisler.cz
 
PRAHA – PETŘINY, LIBOC, HVĚZDA – PŘEDMĚSTSKÁ MELANGE
Procházka s architektem Martinem Rusinou po místech, kde se přirozeným způsobem potkává staré s novým, město s předměstím, klasická architektura s moderní (Sídliště Hvězda, Janák, Plečnik, Línek a další).
SRAZ: 2. 10., 17:00, konečná tramvají 1 a 18, Petřiny
www.skupina.org

PRAHA – Z LADRONKY PŘES BŘEVNOV KE STRAHOVU
Pěšky, na koloběžkách či na bruslích, případně s dětmi s architektkou, umělkyní a pedagožkou Evou Červinkovou Myslíkovou. Exkurze za významnými prvorepublikovými i současnými vilami Břevnova a novými domy u Strahovského stadionu. Genius loci oblasti bude stručně objasněn na místě výkladem o urbanismu. Exkurze vhodná pro rodiče s dětmi i sportovce. Start na dětském hřišti u Ladronky, zakončení na Dlabačově a přilehlém hřišti se skluzavkami v terénu. Doporučujeme vzít s sebou kromě bruslí i obuv.
SRAZ: 2. 10., 10:30, usedlost Ladronka, dětské hřiště
www.evacervinkova.czAnketa
Se kterým z developerských projektů v okolí Vítězného náměstí nejvíce nesouhlasíte?
Celkem hlasovalo: 777
Ostatní články v rubrice