Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »
Šestka se na týden promění v „Živé město“
Multižánrový festival na Praze 6 připravilo občanské sdružení Živé město za podpory MČ Prahy 6 a Nadace Život umělce. Festival proběhne od 27. září do 4. října. Těžištěm programu jsou filmové projekce, na něž navazují diskuse s odborníky na danou problematiku.
Společným tématem je život ve městě z různých úhlů pohledu. Návštěvníci  se mohou těšit i na workshopy pro děti, komentovanou procházku, autorská čtení, piknik, bleší trh nebo scénografickou performanci v nádraží Bubeneč. Podrobný program naleznete na webu www.zive-mesto.cz.

Zeptali jsme se na pár otázek ředitelky festivalu Terezy Maškové.

Jak jste na ideu "Živého města" přišli?

Většina organizačního týmu žije na Praze 6, takže osobně pociťujeme absenci kina či obecně kulturních akcí v této lokalitě a rozhodli jsme se s tím něco udělat. Na druhou stranu také známe nová kulturní zařízení typu Klubovna či Potrvá a dobře víme, jak náročné je tato místa pořádně zpropagovat. Napadlo nás tedy tato zařízení propojit a vytvořit jakousi síť Živého města, aby si lidé dozvěděli, že se na šestce něco děje.

Co vás během přípravy festivalu příjemně, ale i nepříjemně překvapilo?

Nepříjemné bylo pronikání do spletité byrokracie povolování akcí ve veřejném prostoru či nečekané uzavření Café Technika. Pozitivní je, že se nám podařilo sestavit velmi pestrý program, i když umělci musí vystupovat bez nároku na honorář. Mile mě také překvapilo opravdové prosíťování a zapojení velké řady přátel, kterým tímto velice děkuji.

Je podle vás Praha 6 živé město?

Bohužel není, ale poměrně snadno by jím být mohla. Stane se jím během festivalu, který ji, doufejme, oživí i do budoucna.

Lucie MackůAnketa
Se kterým z developerských projektů v okolí Vítězného náměstí nejvíce nesouhlasíte?
Celkem hlasovalo: 777
Ostatní články v rubrice