Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »
Zelení vyzývají vedení města - urychlete práce na tunelu Blanka v místě, kde žijí lidé
Zastupitelé Strany zelených na Praze 6 dnes odeslali všem členům Rady hlavního města Prahy a předsedovi klubu zastupitelů TOP 09 dopis, ve kterém požadují úpravu harmonogramu výstavby tunelu Blanka tak, aby byla část v oblasti Myslbekova - Malovanka dokončena co nejrychleji, resp. v původně plánovaném termínu.

Tisková zpráva zastupitelů Strany zelených v Praze 6

V této oblasti je kvůli výstavbě tunelu svedena veškerá automobilová doprava do objízdné trasy, která je v těsné blízkosti husté obytné zástavby (viz mapa). V lokalitě jsou podle oficiálních měření trvale překračovány imisní limity NO2 a PM10 (viz http://www.sppzo.cz/Aktualni-temata/Prekracovani-imisnich-limitu-v-oblasti-MUK-Malovanka).

Pro zlepšení situaci přitom stačí málo - dodržet původní harmonogram výstavby. V tomto roce ale má být tempo výstavby kvůli nedostatku peněz v městské pokladně pomalejší. Pro úsek Myslbekova - Malovanka hl. město vyčlenilo o polovinu méně prostředků, než je potřeba pro dokončení podle původního harmonogramu.

„Ukazuje se, že stavba Blanky je nad finanční možnosti města. Investice do veřejné dopravy jsou minimální, město nemá ani na úklid chodníků nebo opravu silnic zničených zimou. Teď je však nejdůležitější co nejdříve dostavět ty části, kde žijí lidé. Stačí jen trochu dobré vůle a zdravého rozumu, aby bylo možné upravit tok peněz a nasměrovat je přednostně do oblasti postižené uzavřením Patočkovy ulice,” uvedla zastupitelka Městské části Praha 6 Petra Kolínská.

Příležitost k úpravě rozpočtu bez navýšení celkové částky mají zastupitelé již tento čtvrtek, kdy budou schvalovat rozpočet hlavního města. Na tunel Blanka půjde 4,7 miliard korun, zatímco výdaje na zlepšování infrastruktury pro chodce, cyklisty a stavební úpravy pro zvyšování bezpečnosti chodců nepřesáhnou 75 milionů korun. Na výstavbu nových tramvajových tratí město v návrhu rozpočtu nevyčlenilo ani korunu.

Podrobnosti k situaci v okolí Myslbekova – Malovanka jsou k dispozici na webu http://www.sppzo.cz/

Kontakt:

Petra Kolínská, zastupitelka MČ Praha 6, tel.: 776 55 20 22Ostatní články v rubrice
Anketa
Se kterým z developerských projektů v okolí Vítězného náměstí nejvíce nesouhlasíte?
Celkem hlasovalo: 777