Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »
Projev předsedkyně zelených zastupitelů před volbou starosty MČ Praha 6
Projev předsedkyně zelených zastupitelů Mgr. Petry Kolínské před volbou starosty MČ Praha 6 na ustavujícím zasedání nového Zastupitelstva MČ Praha 6.
"Po vyhlášení výsledků voleb do zastupitelstva MČ Praha 6 bylo jasné, že voliči si přejí změnu. ODS přišla o 16 %, voliči naopak dali 20 % novému subjektu – TOP 09. Ostatní strany zaznamenaly jen menší posílení či oslabení. Vzkaz to byl jasný a otevíral zvoleným zastupitelům cestu k novému uspořádání na radnici. Tato příležitost nebyla využita. ODS coby vítěz voleb sice vedla jednání se všemi demokratickými stranami, a dle naší osobní zkušenosti, korektně.

Výsledek vyjednání ale nepovažujeme za dobrý.

My jsme na všech povolebních jednáních preferovali variantu spolupráce všech čtyř demokratických změn v radě městské části. Myslíme si, že toto uspořádaní by lépe než jiná zaručovalo, že rozvoj a směřování městské části bude založen na maximální transparentnosti a programových prioritách, přijatých po zevrubné diskusi.

ODS se rozhodla pro VELKOU KOALICI, TEDY PRO řešení nejjednodušší PRO ODS, nikoli nejlepší pro naši městskou část.

ODS nevyužila příležitost pro inovaci a reformu na radnici a přiklonila se k řešení konzervujícím staré pořádky a nejspíš i nepořádky. Je to škoda, ale nevěsíme hlavu.

Opozice v současném zastupitelstvu je silnější než v předchozím volebním období a za Stranu zelených prohlašuji, že budeme opozice aktivní, racionální a důsledná."

Opoziční roli přitom nevnímáme jenom jako artikulaci toho, co nechceme nebo co nemá být. Za svoji povinnost považujeme navrhovat i pozitivní řešení. Věříme, že velká koalice bude opozici pozorně naslouchat.Ostatní články v rubrice
Anketa
Se kterým z developerských projektů v okolí Vítězného náměstí nejvíce nesouhlasíte?
Celkem hlasovalo: 777