Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »
Petra Kolínská k pronájmu garážových stání v podzemních garážích Wuchterlova
Interpelace Petry Kolínské ze dne 21. září 2007 na téma pronájem garážových stání v podzemních garážích Wuchterlova.

Předpokládám, že to bude mnohem rychlejší. Začnu garážemi Wuchterlova. Jsem mimo jiné členkou občanského sdružení Wuchterlova, které vzniklo kvůli těm garážím, takže jejich přípravu a výstavbu sleduji poměrně dlouho, a proto velmi dobře vím, že jak v procesu EIA, tak v územním rozhodnutí je jasně napsáno, že ty garáže budou sloužit jenom jako rezidenční. A to v tom smyslu, že nebudou dostupné pro komerční využívání právnickým osobám. To bylo důležité pro výpočet počtu vjezdů a výjezdů, tudíž intenzity dopravy, a mělo to také velký vliv na výpočet exhalací v té oblasti.

V tuto chvíli byly zveřejněny podmínky výběrového řízení na pronájem těch míst a tam k mému překvapení, v rozporu s územním rozhodnutím, jsou nabízena ta místa i právnickým osobám, a to dokonce ve dvou směnách, v noci a přes den. A to i firmám mimo Prahu 6. Takže já bych prosila o porovnání těch podmínek s tím, k čemu byla Praha 6 zavázána jako investor v územním rozhodnutí a aby tuto věc dala do pořádku.

S tím souvisí druhá věc, že v tom vyhlášení není vůbec zřejmé, kdo dostane přednost. V okamžiku, kdy se sejde 150 zájemců ze strany fyzických osob bydlících tam, které by měly zcela logicky platit to nejmenší nájemné, a pak 100 firem, které nabídnou tu největší částku, tak podle čeho městská část bude rozhodovat. Já věřím, že to dilema bude vyřešeno tak, že právnické osoby nebudou nakonec moci si to místo pronajmout. A k tomu jenom technická, ale důležitá poznámka. Na povrchu toho náměstíčka se dějí úpravy, které jsou jistě vedeny dobrým úmyslem, ale ačkoli jsem na to panu radního Zárubu prostřednictvím e-mailu upozorňovala, nové chodníky vůbec nemají bezbariérové sjezdy. Podle všeho se zdá, že ten poměr zeleně, který jsme tam domluvili, pane starosto, nebude dodržen. Prosím, aby se tam těm povrchovým úpravám věnovala náležitá pozornost a aby tam případně vyrazila nějaká kontrola.

Odpověď Bc. Záruby ze dne 17.10.2007 na tuto interpelaci naleznete ZDE.