Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »

Politika

Zelení požadují více míst ve školkách

Zelení požadují více míst ve školkách Interpelace členky Komise pro výchovu a vzdělávání Pavly Ducháčková – Chotkové – (září 2013)
celý článek >> 15.09.2013 | 

Zelení požadují více míst ve školkách

Zelení požadují více míst ve školkách Interpelace členky Komise pro výchovu a vzdělávání Pavly Ducháčková – Chotkové – (září 2013)
celý článek >> 15.09.2013 | 

Zelení požadují více míst ve školkách

Zelení požadují více míst ve školkách Interpelace členky Komise pro výchovu a vzdělávání Pavly Ducháčková – Chotkové – (září 2013)
celý článek >> 15.09.2013 | 

Zelení požadují více míst ve školkách

Zelení požadují více míst ve školkách Interpelace členky Komise pro výchovu a vzdělávání Pavly Ducháčková – Chotkové – (září 2013)
celý článek >> 14.09.2013 | 

Břevnovské historické usedlostí v zeleni

Břevnovské historické usedlostí v zeleni Při potoku Brusnici se dochovala řada historických objektů na území původních vinic a zahrad. Tento pás začíná Kajetánkou, pokračuje přes Kajetánskou kapli u břevnovského mrakodrapu, Petynku/Vincentinum, Šlejferku a končí usedlostí Malovankou u stejnojmenné křižovatky. Brusnice je dále kanalizována a pod hradbami teče do Jeleního příkopu a do Vltavy.
celý článek >> 06.07.2013 | 

Nejnovější návrhy na změny územního plánu - i vy můžete ovlivnit využití pozemků na Praze 6

Nejnovější návrhy na změny územního plánu - i vy můžete ovlivnit využití pozemků na Praze 6 Vedení radnice Prahy 6 požádalo magistrát a zastupitelstvo hlavního města o projednání několika změn funkčního využití pozemků na Praze 6. Seznam byste na webu Prahy 6 hledali obtížně. Jde o tyto změny:
celý článek >> 08.01.2013 |  Autor: SZ Praha 6

Petr Hrdina: Vystoupení k rozpočtu MČ na rok 2013 a k rozpočtovému výhledu

Petr Hrdina: Vystoupení k rozpočtu MČ na rok 2013 a k rozpočtovému výhledu Na úvod bych se krátce vrátil ke způsobu projednávání návrhu rozpočtu na rok 2013. Nebudu opakovat svou interpelaci z minulého jednání, na kterou jsem zatím nedostal odpověď, ale ještě je to v termínu pro odpověď.
celý článek >> 22.12.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Stavba PPF na Vítězném náměstí – kdo seje kanceláře, sklízí hluk a emise

Stavba PPF na Vítězném náměstí – kdo seje kanceláře, sklízí hluk a emise Členové Strany zelených podali připomínky k budově PPF v rámci posuzování vlivů na životní prostředí.
celý článek >> 22.11.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Šest otázek pro starostku Prahy 6 ke kauze „Evropská 11“

Šest otázek pro starostku Prahy 6 ke kauze „Evropská 11“ Na obecních pozemcích v blízkosti Vítězného náměstí se mají stavět kanceláře. Výstavbu i soutěž na pronájem pozemků provází pochybnosti.
celý článek >> 08.11.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Developer neplní smlouvu, radnici Prahy 6 to nevadí

Developer neplní smlouvu, radnici Prahy 6 to nevadí Radnice Prahy 6 uzavřela v červnu 2010 s developerskou firmou InterCora smlouvu s cílem zajistit kvalitní architektonické řešení nově připravovaného obchodu v Podbabě. Firma slíbila, že mimo jiné upraví veřejná prostranství kolem prodejny a vytvoří pěší bulvár podél severní strany objektu. Obchodní středisko v Podbabě postavené firmou InterCora a provozované společností Kaufland bylo zkolaudováno na začátku října 2012. Jde o tuctovou prodejní halu příměstského typu a kultivace okolí se nezdařila. Ze smlouvy se stal cár papíru, radnici to ale nevadí.
celý článek >> 26.10.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Stavby, které mají vyrůst na Vítězném náměstí a okolí - 6. DÍL - ČVUT – sporná dostavba menzy

Stavby, které mají vyrůst na Vítězném náměstí a okolí - 6. DÍL - ČVUT – sporná dostavba menzy Těsně vedle náměstí, na křižovatce ulic Jugoslávských partyzánů a Šolínovy, plánuje megalomanskou stavbu ČVUT. Původně navrhla třináctipatrovou budovu, která o osm podlaží převyšovala protější domy. Odbor výstavby Prahy 6 stavbu povolil, avšak městský soud rozhodnutí zrušil. Od srpna 2012 bylo jednání o umístění budovy obnoveno. Nyní ČVUT navrhuje více než desetipatrovou věž, stále o pět pater vyšší než okolní domy v ulici. Prozatím se podařilo dosáhnout, že ČVUT nový projekt v druhé polovině září veřejně představí.
celý článek >> 22.10.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Stavby, které mají vyrůst na Vítězném náměstí a okolí - 5. DÍL - dostavba Diplomatu

Stavby, které mají vyrůst na Vítězném náměstí a okolí - 5. DÍL - dostavba Diplomatu V roce 2009 byl předložen plán na rozšíření hotelu Diplomat a výstavbu podzemních garáží. Před budovou stávajícího hotelu i za ní mají vzniknout dvě nová křídla a pod celým areálem se plánuje 439 stání pro osobní auta a 8 míst pro autobusy.
celý článek >> 15.10.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Stavby, které mají vyrůst na Vítězném náměstí a okolí - 4. DÍL - Telehouse – administrativní kolos

Stavby, které mají vyrůst na Vítězném náměstí a okolí - 4. DÍL - Telehouse – administrativní kolos Na místě telefonních ústředen za hotelem Diplomat a sídlem PPF (E-Gate) mají vyrůst tři nové monobloky, v nichž bude 20 tisíc m2 kanceláří. V Telehouse mají sídlit firmy poskytující komunikační služby, doplňkem budou neveřejné podzemní garáže pro 200 aut.
celý článek >> 09.10.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Stavby, které mají vyrůst na Vítězném náměstí a okolí - 3. DÍL - Evropská 11

Stavby, které mají vyrůst na Vítězném náměstí a okolí - 3. DÍL - Evropská 11 Nejaktuálnější je výstavba administrativní budovy „Evropská 11“ připravovaná společností Czech Coal N. V. – přesněji firmou IVG ČR, kterou Czech Coal N. V. vlastní – na obecních pozemcích vedle hotelu Diplomat (v současnosti park). V srpnu 2012 požádala firma o vydání stavebního povolení, které nyní úřad Prahy 6 zpracovává.
celý článek >> 01.10.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Stavby, které mají vyrůst na Vítězném náměstí a okolí - 2. DÍL - Dejvice Center

Stavby, které mají vyrůst na Vítězném náměstí a okolí - 2. DÍL - Dejvice Center Největší nezastavěná plocha na Vítězném náměstí – v současnosti místo, kde se pořádají farmářské trhy a další akce – je v majetku vysokých škol. Větší část vlastní VŠCHT a menší ČVUT. Na pozemcích již za první republiky měly vyrůst vysokoškolské budovy, stejný plán měl i architekt Engel, který tehdy koncepci náměstí připravoval. Výstavba však z různých důvodů nebyla realizována.
celý článek >> 25.09.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Stavby, které mají vyrůst na Vítězném náměstí a okolí - 1. DÍL - kanceláře PPF

Stavby, které mají vyrůst na Vítězném náměstí a okolí - 1. DÍL - kanceláře PPF Lukrativní parcela na Vítězném náměstí mezi ulicemi Jugoslávských partyzánů a Verdunskou patří Praze 6, avšak o podobě a využití budovy, která se má začít stavět v nejbližší době, rozhoduje soukromá společnost PPF.
celý článek >> 20.09.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Interpelace místostarosty Ayebouy ke Koncepci sociálně bytové politiky MČ Praha 6

Interpelace místostarosty Ayebouy ke Koncepci sociálně bytové politiky MČ Praha 6 Chtěl bych Vám pane místostarosto Ayebouo připomenout několik nepříjemných skutečností. Předně Váš dopis předsedům zastupitelských klubů ze dne 19. dubna 2012, ve kterém jste všechny politické strany vyzval nominovat zástupce do ad hoc pracovní skupiny.
celý článek >> 17.09.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Polyfunkční dům „ U Markéty“ s mnoha otazníky

Polyfunkční dům „ U Markéty“ s mnoha otazníky V Břevnově pod poliklinikou od architekta R. F. Podzemného je směrem k Patočkově ulici nezastavěné svažité území. Pozemky byly určené územním plánem převážně jako zeleň a patřily městu.
celý článek >> 30.05.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Text projevu Petry Kolínské k návrhu na výprodej obecních bytů

Text projevu Petry Kolínské k návrhu na výprodej obecních bytů Na dubnové jednání zastupitelstva MČ Praha 6 předložila velká koalice ODS a ČSSD návrh na prodej 900 obecních bytů. Strana zelených na Praze 6 s tímto záměrem nesouhlasí a zastupitelé za tuto stranu přednesli na jednání zastupitelstva argumenty pro tento nesouhlas.
celý článek >> 21.04.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Text projevu Petra Hrdiny k návrhu na výprodej obecních bytů

Text projevu Petra Hrdiny k návrhu na výprodej obecních bytů Na dubnové jednání zastupitelstva MČ Praha 6 předložila velká koalice ODS a ČSSD návrh na prodej 900 obecních bytů. Strana zelených na Praze 6 s tímto záměrem nesouhlasí a zastupitelé za tuto stranu přednesli na jednání zastupitelstva argumenty pro tento nesouhlas.
celý článek >> 21.04.2012 |  Autor: SZ Praha 6
Celkem 61 článků, zobrazeny 1 - 20
<< < 1 2 3 4 > >>
Anketa
Se kterým z developerských projektů v okolí Vítězného náměstí nejvíce nesouhlasíte?
Celkem hlasovalo: 777