Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »

Politika

Velká koalice je výsledkem machinací s volebními obvody. Ale není všem dnům konec

Velká koalice je výsledkem machinací s volebními obvody. Ale není všem dnům konec Zelení odsuzují vznik koalice ODS a ČSSD na radnici hlavního města. Toto spojení je symbolem mafiánských a klientelistických struktur.
celý článek >> 16.11.2010 |  Autor: SZ Praha

Strana zelených a SNK ED připravili stížnost na neplatnost voleb, připojily se Věci veřejné

Strana zelených a SNK ED připravili stížnost na neplatnost voleb, připojily se Věci veřejné Právní analýza, kterou si nechala vypracovat Strana zelených spolu s Evropskými demokraty, dokládá, že rozdělení Prahy na 7 volebních obvodů bylo protiústavní a došlo tím k výraznému ovlivnění výsledků voleb v hlavním městě.
celý článek >> 26.10.2010 |  Autor: SZ Praha 6

Jak volit ve volbách do zastupitelstev obcí?

Jak volit ve volbách do zastupitelstev obcí? Mohu volit pouze politické uskupení, pouze kandidáty, nebo kombinovat obojí? Kolit kandidátů smím vybrat? Ve volebním lístku mám kroužkovat, nebo křížkovat? Jaké hlasování má největší váhu?
Pokud si nad některou z následujících otázek lámete hlavu, přečtěte si náš jednoduchý a stručný návod, jak v nadcházejících komunálních volbách správně hlasovat.
celý článek >> 12.10.2010 |  Autor: Karel Höfer

Prodej pozemků pro výstavbu nové letišťní dráhy není na pořadu dne

Prodej pozemků pro výstavbu nové letišťní dráhy není na pořadu dne Zastupitelstvo MČ Praha 6 v pátek 1.10.2010 rozhodlo o tom, že uzavře s Letištěm Praha a.s. smlouvu o budoucím prodeji pozemků nezbytných k výstavbě nové vzletové a přistávací dráhy. Strana zelených považuje tento krok za předčasný v situaci, kdy není jisté, zda provoz na plánované dráze bude mít pozitivní přínos pro občany Prahu 6.
celý článek >> 04.10.2010 |  Autor: SZ Praha 6

Vraťme Malovanku lidem

Vraťme Malovanku lidem Zastupitelé Strany zelených 7. září v otevřeném dopise vyzvali starostu Prahy 6 k podpoře architektonického návrhu architektů Opočenského a Valoucha, jehož realizací by byly zmírněny škody, které vznikají bezprostřednímu okolí křižovatky Malovanka. Návrh, jenž v rámci výstavy Městské zásahy Praha 2010 dvojice architektů představila, by podle zelených mohl pomoci alespoň trochu zmírnit obludnost křižovatky v bezprostřední blízkosti Pražské památkové rezervace.
celý článek >> 07.09.2010 |  Autor: pH

Petr Hrdina k elektronickému tržišti Prahy 6 a farmářským trhům

Petr Hrdina k elektronickému tržišti Prahy 6 a farmářským trhům Interpelace Petra Hrdiny na téma elektronické tržiště a farmářské trhy na jednání zastupitelstva MČ dne 25. června 2010.
celý článek >> 09.07.2010 |  Autor: Petr Hrdina

Blamáž s protikorupčním školením

Blamáž s protikorupčním školením V pátek 15. ledna 2010 vyhlásila radnice Prahy 6 výběrové řízení na zakázku s názvem „Školení zaměstnanců v oblasti boje proti korupci“. Podávání nabídek bylo ukončeno ve čtvrtek 21. ledna, firmy tak měly pouze 4 pracovní dny na podání nabídek, a proto zřejmě nebylo překvapením, že se přihlásil jeden jediný zájemce - společnost E-institut z Prahy 1.
celý článek >> 19.05.2010 |  Autor: Petr Hrdina, 5. května 2010

Obnova parku u Pernikářky nebo příprava soukromé zahrady?

Obnova parku u Pernikářky nebo příprava soukromé zahrady? V roce 2009 představila radnice Prahy 6 projekt rekonstrukce parku vedle usedlosti Pernikářka na Hanspaulce za zhruba 12 milionů korun. Rekonstrukce předpokládala vybudování cest, dětského hřiště a ošetření zeleně bez nutnosti kácení starých (až 300letých) stromů.
celý článek >> 05.05.2010 |  Autor: Martin Skalský, 5. 5. 2010

Výstavba prodloužení trasy metra A přináší likvidaci enormního množství zeleně

Výstavba prodloužení trasy metra A přináší likvidaci enormního množství zeleně Byla zahájena stavba prodloužení metra trasy A a již se v této souvislosti objevují první obavy. Probíhají přípravné práce, přebírání ploch pro 17 stavebních dvorů a jejich postupné vybavování různými zařízeními.
celý článek >> 22.04.2010 |  Autor: SZ Praha 6

Rozpočet MČ Praha 6 je dlouhodobě neudržitelný

Rozpočet MČ Praha 6 je dlouhodobě neudržitelný Na posledním, prosincovém, zasednání v roce 2009 schválilo zastupitelstvo rozpočet Prahy 6 na rok 2010 s rekordním plánovaným schodkem ve výši 741 miliónů korun. Schválené příjmy jsou ve výši 650,899 miliónů korun, výdaje 1,392 miliardy korun. Poprvé od roku 2006, kdy jsme začali v zastupitelstvu naší městské části pracovat, jsme jej jako zastupitelé Strany zelených nepodpořili. Rád bych, prostřednictvím tohoto článku, vysvětlil důvody našeho rozhodnutí.
celý článek >> 31.01.2010 |  Autor: Petr Hrdina, 30. ledna 2010

Seznamte se s koncepcí nového územního plánu

Seznamte se s koncepcí nového územního plánu Od 2. listopadu do 2. prosince 2009 máte možnost se seznámit s konceptem nového územního plánu hlavního města Prahy. Pokud se vás některé změny dotýkají, nebo s nimi nesouhlasíte, můžete do 9. prosince 2009 podat své připomínky.
celý článek >> 10.11.2009 |  Autor: SZ Praha 6

Pražští zelení mrakodrapem z krabic na Vítězním náměstí upozornili na změny v územním plánu

Pražští zelení mrakodrapem z krabic na Vítězním náměstí upozornili na změny v územním plánu Pražští zelení 21. října na Vítězném náměstí postavili "mrakodrap" z krabic. Chtěli tím upozornit Pražany na současné projednávání nového územního plánu, který umožní zástavbu některých zelených ploch.
celý článek >> 21.10.2009 |  Autor: ČTK

Připojte se k hromadným připomínkám územního plánu Prahy

Připojte se k hromadným připomínkám územního plánu Prahy Do 6. dubna mají obyvatelé Prahy možnost se vyjádřit k první fázi nového územního plánu, takzvaným zásadám územního rozvoje. Individuální připomínky ovšem mají velmi malou váhu a magistrát k nim nemusí přihlížet. Naopak velkou váhu budou mít hromadné připomínky, které podpoří alespoň 500 lidí.
celý článek >> 10.04.2009 |  Autor: SZ P14

Co dělat když hrozí kácení stromů?

Co dělat když hrozí kácení stromů? Kácejí se v místě Vašeho bydliště stromy nebo se takové kácení plánuje? Byli jste svědky nelítostného vykácení stromořadí či necitlivé úpravy parku? Nelíbí se Vám, že se úřady či podnikatelé chystají poškodit Vaše životní prostředí nebo je již poškodili? Nechcete se s tím smířit?
celý článek >> 10.04.2009 |  Autor: O. H.

Městská část se snaží odvést pozornost

Městská část se snaží odvést pozornost od koncepčního problému v sociální politice obce nevybíravými útoky na jednotlivce
celý článek >> 21.08.2008 |  Autor: SZ, Praha 6

Rozhovor s Petrou Kolínskou

Rozhovor s Petrou Kolínskou Zatímco Pražané stáli v nekonečných zářijových zácpách a žehrali na neudržitelnost dopravní situace, my jsme se vydali za zastupitelkou hlavního města Prahy Petrou Kolínskou, která se na problematiku městské dopravy zaměřuje. S členkou Strany zelených jsme si povídali o zastaralé dopravní koncepci, o radních, kteří jezdí příliš často autem, či o nadějích Pěti bodů pro Prahu, jež přednedávnem zformulovala iniciativa Automat.
celý článek >> 22.10.2007 |  Autor: O.H. / Veronika Hrdinová, Tomáš Bojar, Nový prostor

Připomínky a podněty k novému územnímu plánu

Připomínky a podněty k novému územnímu plánu Hlavní město Praha v současnosti shromažďuje podněty k tvorbě nového územního plánu hl. m. Prahy. Klub zastupitelů Strany zelených na Praze 6 připravil následující připomínky a podněty k návrhu zadání nového územního plánu.
celý článek >> 04.10.2007 |  Autor: SZ Praha 6

Zelení chtějí v Praze S-Bahn

Zelení chtějí v Praze S-Bahn Vlakem po Praze: Bude rychlé spojení přes celé město a spousta míst k sezení? Z Uhříněvsi do centra za dvacet minut, Praha 6 osvobozená od aut, pohodlné dojíždění vsedě. To podle Strany zelených může dokázat městská železnice – obdoba německé dráhy S-Bahn.
celý článek >> 25.05.2007 |  Autor: Jana Nováková, LN

TZ: Poznejte výhody městské železnice

TZ: Poznejte výhody městské železnice Základní organizace Strany zelených v Praze 6 uspořádala ve středu 23. června veřejnou debatu o možnostech využití železnice pro pražskou veřejnou dopravu. Podstatná část debaty se týkala modernizace tratě Praha – Kladno s odbočkou na letiště. Diskuse se zúčastnilo asi sto padesát lidí.
celý článek >> 24.05.2007 |  Autor: ZO Praha 6

Petra Kolínská k rozpočtu na rok 2007

Petra Kolínská k rozpočtu na rok 2007 Vystoupení na jednání ZMČ Praha 6 dne 15. prosince 2006.
celý článek >> 15.12.2006 |  Autor: Petra Kolínská
Celkem 61 článků, zobrazeny 41 - 60
<< < 1 2 3 4 > >>
Anketa
Se kterým z developerských projektů v okolí Vítězného náměstí nejvíce nesouhlasíte?
Celkem hlasovalo: 777