Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »

Politika

Martin Skalský k situaci okolo Pelléovy vily

Martin Skalský k situaci okolo Pelléovy vily Dobrý den, paní starostko, dámy a pánové, moje interpelace se týká naší krásné vily, kterou máme vedle krásného tunelu Blanka a kam bohužel stále nikdo nechodí. Ten problém už se tady několikrát řešil, v podstatě řeší se každý rok na zastupitelstvu a mnohokrát během roku i v kulturní komisi.
celý článek >> 06.04.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Petice proti vydanému ÚR o změně stavby - nástavba 4. podlaží administrativní budovy Kauflandu

Petice proti vydanému ÚR o změně stavby - nástavba 4. podlaží administrativní budovy Kauflandu My níže podepsaní projevujeme svoji svobodnou občanskou vůli. Zásadně nesouhlasíme s vydaným územním rozhodnutím pro požadovanou nástavbou 4. nadzemního podlaží na administrativní budově Kauflandu, která je součástí Komerčního centra Vypich (KC).
celý článek >> 26.03.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Boj za záchranu lipové aleje pokračuje

Boj za záchranu lipové aleje pokračuje Děkuji všem, kdo pomohli s přípravou a podepsali otevřený dopis. Včerejším shromážděním naše úsilí nekončí.
celý článek >> 15.01.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Pomozte zachránit lipovou alej v Thákurově ulici

Pomozte zachránit lipovou alej v Thákurově ulici Přijďte na demonstraci za záchranu stromořadí v Thákurově ulici. Setkání se koná ve čtvrtek 12. ledna 2012 od 15 hodin na rohu ulice Thákurova a Evropská. Na demonstraci můžete podepsat otevřený dopis adresovaný primátorovi Svobodovi a starostce Prahy 6 Marii Kousalíkové.
celý článek >> 09.01.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Antonín Nechvátal o Praze 6

Antonín Nechvátal o Praze 6 Krásná a zelená. Rozkládá se od Bílé Hory po Šárecké údolí na 42 kilometrech čtverečních. Obývá ji 100 tisíc obyvatel a patří tak do první desítky měst v české republice. Na jejím území se nacházejí hodnoty přírodní, historické i postmateriální, které je třeba respektovat a zohlednit při jejím rozvoji.
celý článek >> 03.01.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Petra Kolínská k zahrádkářské kolonii Jenerálka

Petra Kolínská k zahrádkářské kolonii Jenerálka Vážená paní starostko, vážení zastupitelé, navazuji na interpelaci, kterou tuším na předminulém zastupitelstvu řešili někteří zahrádkáři. Odpovídal jim pan místostarosta Stupčuk, který potvrdil, že MČ Praha 6 má o pozemky, které jsou v tuto chvíli využity zahrádkáři v osadě Jenerálka, zájem, že duplicitní zápis v katastru nemovitostí s Pozemkovým fondem není žádná chyba. Z té odpovědi vyplývá, že je o právo vlastnit tyto pozemky dokonce ochotna se soudit.
celý článek >> 20.11.2011 |  Autor: SZ Praha 6

Antonín Nechvátal ke změnám územního plánu

Antonín Nechvátal ke změnám územního plánu Paní starostko, obracím se na vás ohledně území naší městské části. Realita ukazuje stále stoupající zájem občanů a veřejnosti o území Prahy 6 a jeho budoucnost. Citlivost občanů začíná již od drobných zásahů na veřejném prostoru, jak se krásně ukázalo při řešení křižovatky na náměstí Před Bateriemi.
celý článek >> 02.11.2011 |  Autor: SZ Praha 6

Petra Kolínská k řešení situace na Prašném mostě

Petra Kolínská k řešení situace na Prašném mostě V minulém volebním období si rada městské části podala žádost hlavnímu městu, aby lokalita Prašného mostu v souvislosti s výstavbou tunelu Blanka byla řešena tak, aby místo podchodu byl přechod. Asi mi dáte zapravdu, že 99 % podchodů v Praze je nevábných, nebezpečných, nepříjemných. Na tomto požadavku, jeho propracování a zapracování do projektu pracovalo na radnici několik lidí. Vše nasvědčovalo tomu, že tomuto požadavku bude vyhověno. Pak – pro tento projekt bohužel – přišly volby, vedení radnice se proměnilo a tento návrh z nějakého mně dosud neznámého důvodu ztratil podporu.
celý článek >> 23.10.2011 |  Autor: SZ Praha 6

Konec břevnovského mrakodrapu?

Konec břevnovského mrakodrapu? Takzvaný břevnovský mrakodrap stojí na počátku Radimovy ulice a je majetkem Prahy 6. Postaven byl přesně před sto lety bývalým břevnovským starostou a podnikatelem Janem Kolátorem. Secesní dům byl svého času první výškovou stavbou v Břevnově. Mrakodrap stojí osamocený, protože další zástavba okolí plánovaná Kolátorem byla velkou vlnou veřejného odporu zmařena.
celý článek >> 10.10.2011 |  Autor: SZ Praha 6

Opakovaná žádost o vyjádření Ministerstva financí ČR k využití pozemků zahrnutých do privatizačního projektu číslo 52024/2001

Opakovaná žádost o vyjádření Ministerstva financí ČR k využití pozemků zahrnutých do privatizačního projektu číslo 52024/2001 Vážený pane ministře, dne 9. 6. 2011 Vám byl doporučeně zaslán dopis s názvem „Veřejná výzva ke zrušení veřejné obchodní soutěže na koupaliště Tichá Šárka (privatizační projekt číslo 52024/2001)“. Žádali jsme zrušení veřejné obchodní soutěže na Areál přírodního koupaliště Tichá Šárka s pozemky, který byl určen k privatizaci rozhodnutím o privatizaci č. j. 422/28667/2005 a 422/44696/2010 ze dne 2. 3. 2005 a 27. 4. 2010, vydaným Ministerstvem financí. Prodej byl na Váš pokyn zastaven, ale odpověď na ostatní části dopisu jsme dosud neobdrželi.
celý článek >> 06.09.2011 |  Autor: SZ Praha 6

Antonín Nechvátal k přírodnímu areálu Tichá Šárka

Antonín Nechvátal k přírodnímu areálu Tichá Šárka V přírodně hodnotném údolí Šáreckého potoka v Dolní Šárce bylo provozováno koupaliště nazývané Tichá Šárka nebo také Šatovka. Areál přírodního koupaliště byl rozhodnutími ministerstva financí z roku 2005 a 2010 určen k privatizaci.
celý článek >> 26.07.2011 |  Autor: SZ Praha 6

Praha 6 bude dne 11. 6. na mimořádném jednání zastupitelstva jednat o kauze Key Investments

Praha 6 bude dne 11. 6. na mimořádném jednání zastupitelstva jednat o kauze Key Investments Přijďte nás podpořit na mimořádné jednání zastupitelstva dne 11. 6. 2011 od 14:00 na UMČ Praha 6, Čs. armády 23, 6. patro - jednací sál ZMČ, které bylo svoláno na žádost opozičných zastupitelů ke kauze Key Investments!
celý článek >> 02.06.2011 |  Autor: Pavel Pokorný, ceskapozice.cz, 1. 6. 2011

Kdo a jak může mluvit do úprav veřejných prostranství?

Kdo a jak může mluvit do úprav veřejných prostranství? V minulém volebním období jsem v Komisi pro životní prostředí opakovaně navrhovala, aby vedení městské části v případě revitalizací parků a veřejných prostranství aktivně komunikovalo s dotčenou veřejností o plánovaných změnách.
celý článek >> 25.05.2011 |  Autor: Petra Kolínská

Zelení: zdražení jízdného ve veřejné dopravě v Praze je nepřijatelné

Zelení: zdražení jízdného ve veřejné dopravě v Praze je nepřijatelné Zelení zásadně odmítají zdražení jízdného ve veřejné dopravě, které Pražanům nachystala koalice ODS a ČSSD. Zejména pro ty, kteří do Prahy nedojíždějí pravidelně, to bude důvod, proč pro cestu použít místo metra, autobusu či tramvaje automobil.
celý článek >> 14.05.2011 |  Autor: SZ Praha

Radnice mohou přijít o peníze, které svěřily finančním společnostem

Radnice mohou přijít o peníze, které svěřily finančním společnostem Radnice Prahy 6, 10 a 13 svěřily své volné prostředky, které získaly především z různých prodejů, společnostem podnikajícím na finančním trhu. Měly jim garantovat větší výnos, než kdyby peníze ležely na běžných účtech. Nyní není jasné, zda se jim prostředky skutečně vrátí. Například společnost Depozitní centrum, vlastněná firmou Key Investments a operující s penězi radnic, měst a krajů, čelí podle serveru ceskapozice.cz exekuci.
celý článek >> 17.03.2011 |  Autor: Petr Janiš, Právo, 17.3.2011

Pražané si stěžují na špinavé ovzduší kvůli Blance

Pražané si stěžují na špinavé ovzduší kvůli Blance Sdružení pro podporu zeleně a ovzduší v Praze 6, které zastupuje místní obyvatele, si stěžuje na špatný stav ovzduší zaviněný objížďkou kvůli stavbě tunelu Blanka. Ta se má ovšem ještě zpomalit a téměř o polovinu původní ceny prodražit.
celý článek >> 07.02.2011 |  Autor: ČTK, 6.2.2011

Předsedou pražských zelených zvolen Petr Štěpánek

Předsedou pražských zelených zvolen Petr Štěpánek Předsedou pražských zelených v Praze byl dne 23.1.2011 zvolen Petr Štěpánek, opoziční zastupitel z městské části Praha 4 a někdejší radní pro životní prostředí hl.m. Prahy. 1. místopředsedou je Ondřej Rut, zastupitel z Prahy 3 a druhou místopředsedkyní Ilona Picková, zastupitelka z Prahy 14.
celý článek >> 25.01.2011 |  Autor: SZ Praha

Zelení: Zimní primátor Svoboda a ředitel dopravního podniku Dvořák se mýlí, letiště i Kladno potřebují vlak

Zelení: Zimní primátor Svoboda a ředitel dopravního podniku Dvořák se mýlí, letiště i Kladno potřebují vlak V posledních dnech se v médiích objevily názory primátora Prahy Bohuslava Svobody a generálního ředitele Dopravního podniku hl. m. Prahy Martina Dvořáka, kteří hovoří o plánu na výstavbu tramvajové trati na letiště v Ruzyni. Tramvaj může být doplňkem, nikoli však alternativou vlakovému spojení. Jak z hlediska nákladů, tak praktické využitelnosti nového spojení, je vlak jedinou rozumnou alternativou spojení se Středočeským krajem. Pouze ten totiž vedle dopravní obsluhy letiště nabídne spojení Prahy s Kladnem a dalšími městy ve Středočeském kraji. Každý den mezi Prahou a Kladnem cestuje více jak 20 000 osob a z tohoto pohledu jde o suverénně nejsilnější dopravní proud v celé České republice.
celý článek >> 13.01.2011 |  Autor: SZ Praha

Chodníky bez úklidu jsou neúnosné

Chodníky bez úklidu jsou neúnosné "Začněte uklízet chodníky!" vyzývají pražští zelení primátora Svobodu. Zatímco v pražské metropoli je uklizena většina vozovek, o skoro polovinu chodníků se nikdo nestará. Město přitom vlastní cca 1050 ha chodníků, dalších cca 350 ha je v majetku MČ. Primátor Svoboda problém odbývá poukazem na úrazové pojištění chodců. Byli to přitom právě poslanci a senátoři za ODS, kdo současnou situaci způsobili podporou návrhu senátora Kubery.
celý článek >> 08.01.2011 |  Autor: SZ Praha

Velká koalice moci a peněz míří k volebnímu výprasku

Velká koalice moci a peněz míří k volebnímu výprasku Přestože koalice Strany zelených a SNK-ED získala v říjnových komunálních volbách více jak 200 000 hlasů (tedy ¼ hlasů ODS) a téměř 6% podporu, její kandidáti nemohou zasednout do Zastupitelstva hlavního města Prahy. Pokud by se letos volilo podle stejných pravidel jako v roce 2006, velká koalice moci a peněz by nemohla vzniknout,“ říká Petra Kolínská, zastupitelka SZ v Praze 6 a volební lídr pražských zelených.
celý článek >> 30.11.2010 |  Autor: SZ Praha 6
Celkem 61 článků, zobrazeny 21 - 40
<< < 1 2 3 4 > >>
Anketa
Se kterým z developerských projektů v okolí Vítězného náměstí nejvíce nesouhlasíte?
Celkem hlasovalo: 777