Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »
Praha nahradí škodu lidem postiženým stavbou tunelu Blanka
Hlavní město zajistí náhradu škod, které vznikly Pražanům v souvislosti s ražbou tunelu Blanka, slíbil předseda kontrolního výboru František Hoffman. Zatím ale není jasné, jak budou škody vyčísleny a nahrazeny.

Na stavbu si stěžovali mimo jiné obyvatelé Letné, kde v souvislosti s budováním tunelu vznikají trhliny v domech, někde odpadla i část fasády a poškodila zaparkovaná auta. (čtěte V domech, u nichž se razí tunel Blanka, se objevují praskliny)

Advokátka Hana Marvanová, která obyvatele Letné zastupuje, příslib města vítá. "Je to ale první vlaštovka, musí následovat další kroky," okomentovala prohlášení.

Podle ní je potřeba, aby dále jednali zástupci odboru městského investora, právního odboru pražského magistrátu a obyvatel o konkrétních postupech řešení. Podle Marvanové by měl buď stavitel přímo opravit jednotlivé škody, nebo uhradit peníze, které budou k rekonstrukci potřeba.

"Nejedná se o žádný právní závazek, ale o pouhou proklamaci, která město vůbec k ničemu nezavazuje a to je přitom to hlavní, o co obyvatelé Letné usilovali," uvedl zastupitel za ČSSD Miroslav Poche.

150 milionů na opravy

Výstavbu tunelu Blanka, který je součástí městského okruhu, platí město. Podle Hoffmana se Praha už dříve smluvně s dodavatelem stavby domluvila, že na opravy bude určeno 150 milionů korun. Pokud peníze nebudou stačit, odbor městského investora podle Hoffmana sumu navýší.

Vyřešeno ale zatím není, zda budou také odškodněni lidé, kterým se kvůli stavbě zhoršila kvalita bydlení. Někteří totiž mají kvůli otřesům v bytech traverzy, které mají zpevnit konstrukce domu.

Celý článek naleznete ZDE.

Autor: Anna Brandejská, idnes.cz, 11. 5. 2010Ostatní články v rubrice
Anketa
Se kterým z developerských projektů v okolí Vítězného náměstí nejvíce nesouhlasíte?
Celkem hlasovalo: 777