Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »
Praha plánuje další tunely pro auta, povedou pod Dejvicemi či Libní
Tunel Blanka nebude zřejmě jediným novým tunelem v Praze. Návrh územního plánu počítá s dalšími podzemními úseky silnic například pod Dejvicemi, Holešovicemi či Libní.

Vše nyní závisí na penězích. Magistrát nicméně plánuje, že tyto projekty by měly být hotovy v následujících 10 až 15 lety.

Tunel pod Dejvicemi uleví "kulaťáku"

Kruhový objezd na Vítězném náměstí v Dejvicích policisté považují za jednu z nejnebezpečnějších křižovatek v Česku. Je přetížená auty, do toho tramvaje a chodci - policie tu vyšetřuje zhruba stovku nehod každý rok.

Přetíženému náměstí má pomoci obchvat. Počítá s ním návrh územního plánu, který nyní mají na stole pražští zastupitelé a schválit by ho měli možná ještě letos.
Tunel pod Dejvicemi - od Vltavy z Podbabské ulice má silnice zmizet v tunelu a znovu se dostat na povrch až na křižovatce Šárecké a Evropské ulice. Naváže na obchvat Vítězného náměstí. 

Urbanisté nakreslili do mapy silnici, která odkloní auta jedoucí po Podbabské ulici u Vltavy až k právě budovanému silničnímu tunelu Blanka. Dopravní zatížení tak výrazně poklesne v ulici Jugoslávských partyzánů i na samotném Vítězném náměstí.

A kudy má obchvat vést, když je prakticky každý metr Dejvic zastavěný? Tunelem. Ten by začínal u železničního podjezdu v Podbabské ulici u zastávky autobusu Hydrologický ústav a dostal by se na povrch v parku v Šárecké ulici kousek před křižovatkou s ulicí Evropskou.

Za ní by vozidla pokračovala po nové silnici kopírující železniční trať až k Prašnému mostu.

Plánovaná výstavba se však nelíbí obyvatelům, kteří v okolí bydlí. A nikdo se jim nemůže divit. Tam, kde je dnes park a nedůležitá křižovatka, najednou povede hlavní tah, po němž budou jezdit všechna auta, která se budou chtít dostat z celého severozápadního okraje metropole do centra.

"Nešetrné zaústění u Evropské ulice, písčité podloží s prameny v okolí Kotlářky, problematický výduch na Hanspaulce," vyjmenovávají členové občanské iniciativy "Praha 6 ztrácí tvář", co místním vadí.

Magistrát se ale obává, že bez obchvatu by se situace na Vítězném náměstí po dokončení tunelu Blanka a dostavbě okruhu přes Suchdol ještě zhoršila.

Celý článek naleznete zde.

Autor: Petr Švec, idnes.cz, 20.1.2010Ostatní články v rubrice
Anketa
Se kterým z developerských projektů v okolí Vítězného náměstí nejvíce nesouhlasíte?
Celkem hlasovalo: 777