Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »
Seznamte se s koncepcí nového územního plánu
Od 2. listopadu do 2. prosince 2009 máte možnost se seznámit s konceptem nového územního plánu hlavního města Prahy. Pokud se vás některé změny dotýkají, nebo s nimi nesouhlasíte, můžete do 9. prosince 2009 podat své připomínky.

Dne 2. listopadu 2009 byl zveřejněn koncept nového územního plánu hlavního města Prahy, který po svém schválení určí podobu města na zhruba 15 let. Můžete si ho prohlédnout na internetové adrese zde nebo osobně, a to do 2. prosince 2009 v Infocentru rozvoje hl.m.Prahy - v přízemí budovy MHMP, Jungmannova ul.29/35, Praha 1, vždy od pondělka do čtvrtka od 8,00 hod. do 18,00 hod, v pátek od 8,00 hod. do 16,00hod. Můžete také navštívit jeho veřejné projednání, které se bude konat dne 23. listopadu 2009 v 9,00 hod. ve velkém zasedacím sále Magistrátu hl.m.Prahy na Mariánském nám. 2, Praha 1.

Koncepce nového územního plánu se samozřejmě dotýká i území Prahy 6. Například počítá, kromě jiných lokalit, s radikální proměnou Strahova. Mezi ulicemi Maratonská, Skokanská a Běžecká má být zrušeno funkční fotbalové hřiště a několik dalších sportovišť. Tato plocha spolu s rozsáhlou zelení má být do budoucna nahrazena obytnou zástavbou. Změna z parkové na obytnou plochu v nové koncepci územního plánu se týká i území mezi ulicemi Ve Střešovičkách a Na Petynce. 

Pokud vás zajímá a chcete zjistit, s jakými změnami ve vašem okolí nový územní plán počítá, můžete zvolené území porovnat v současném územním plánu (zde) s jeho novou verzí (zde).

Připomínky k nové koncepci územního plánu může podat každý občan hlavního města Prahy pouze do 9. prosince 2009. Po vyhodnocení připomínek veřejnosti bude rozpracován konečný návrh. Můžete využít formulář v digitální podobě, který je dostupný zde. Formuláře v písemné podobě spolu s dalšími informacemi naleznete na internetových stránkách Magistrátu hlavního města Prahy

Vaše jakékoliv podněty, návrhy a připomínky týkající se koncepce nového územního plánu uvítáme i na e-mailu praha6@zeleni.cztisk článku tisk     uložení článku uložit     odeslání článku emailem odeslat emailem     diskuze k článku diskuze k článku (0)    
Anketa
Se kterým z developerských projektů v okolí Vítězného náměstí nejvíce nesouhlasíte?
Celkem hlasovalo: 777