Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »

Z médií

Petra Kolínská: Blanka se kvůli nehodě prodraží

Petra Kolínská Nehoda zbořila mýtus o tom, že stavby pod zemí neovlivňují životní prostředí, říká Petra Kolínská (SZ), zastupitelka a členka magistrátního dopravního výboru.
celý článek >> 21.05.2008 |  Autor: Lidové noviny 21.5.2008

Praha se pře o okruh

Vizualizace mostu přes Vltavu Na přelomu března a dubna probíhala veřejná ústní jednání v rámci územního řízení k vnějšímu silničnímu okruhu Prahy v části Ruzyně-Suchdol a Suchdol-Březiněves. Pražský magistrát prosazuje tzv. jižní variantu, zástupci dotčených obcí však tento záměr napadají. Daleko radši by viděli okruh v tzv. severní variantě, která by se hustě obydlenému území Prahy vyhnula.
celý článek >> 13.05.2008 |  Autor: EkoList, Monika Frühbauerová

Vlak na letiště pojede na vánoce 2013

Hradčanská Podle středočeského hejtmana Petra Bendla se prý každý moudrý Pražák dřív nebo později přestěhuje právě do jeho kraje. A nová trasa, jejíž součástí je i dráha na ruzyňské letiště, spojí právě Prahu s Kladnem.
celý článek >> 30.04.2008 |  Autor: Tereza Nosálková, Hospodářské noviny 30.4.2008

Praha 6 chce zavést placené zóny

Praha 6 chce zavést placené zóny Dejvice - Placené parkování se začalo šířit metropolí. Po Praze 1, 2, 3 a 7 ho teď možná zavede i šestá městská část. Místní zastupitelé včera drtivou většinou hlasů schválili záměr na zavedení zón v centrální části Dejvic, Bubenče a Hradčan.
celý článek >> 29.04.2008 |  Autor: ČTK/MF Dnes

Kam dojede vlak z letiště?

Kam dojede vlak z letiště? Místo návrhu, aby vlaky z Ruzyně končily na Masarykově nádraží, se objevily úvahy o tunelu pod centrem Prahy.
celý článek >> 21.04.2008 |  Autor: Petr Švec (převzato)

Peníze, to není náš problém

Peníze, to není náš problém Nejen metro, ale i železniční rychlodráha má vést na ruzyňské letiště tunelem. Jednání odborníků je v cíli. Není lepší důkaz o bohatnutí českého státu a jeho hlavního města. Zatímco doposud jsme měli možnost se na pražské ruzyňské letiště dostat jenom svým vlastním autem, autobusem či taxíkem, v dohledné budoucnosti si budeme zřejmě moci vybrat hned ze dvou variant kolejové přepravy - buď metro nebo železniční rychlodráhu. A aby toho náhlého luxusu nebylo málo, obě dvě dráhy budou schovány v podzemí. Prodloužení metra trasy "A" již získalo potřebné politické požehnání a tak započaly i přípravné práce.
celý článek >> 04.04.2008 |  Autor: Jiří Pšenička, Ekonom

Když v Praze řádí dřevorubci

Když v Praze řádí dřevorubci V holešovické ulici Komunardů žije tato dáma dlouhá léta. Sleduje, jak se třída mění. Jak musely kdysi padnout akáty, když se rozšiřovala silnice. A jak teď nanovo stromořadí podťaly pily dřevorubců. "Najednou tu zůstala jen prázdná ulice. Připadám si, jako bych bydlela někde jinde," smutně říká penzistka, když vyhlédne z okna ven.
celý článek >> 02.04.2008 |  Autor: Mladá Fronta Dnes

Lipová alej a dětské hřiště jsou ve hře

Petr SOJKA, redaktor: Ohraničená Letenskou plání a Stromovkou na jedné straně a oborou Hvězda, Ladronkou a Šáreckým údolím na straně druhé, to je městská část Praha 6. Chtělo by se říct, jedna z nejzelenějších částí Prahy. Jako by si ale lidé ze šestky tohoto historického dědictví nějak míň vážili. Hned několik případů z poslední doby je toho důkazem. Komerce se totiž nezastaví ani před v minulosti nedotknutelným předpolím už zmíněné obory Hvězda.
celý článek >> 31.03.2008 |  31.03.2008 |  Autor: Petr Sojka, pořad Z Metropole

Nová ranvej v Ruzyni - přínos, nebo trápení?

Nová ranvej v Ruzyni - přínos, nebo trápení? Oproti ostatním evropským letištím roste pražské mezinárodní letiště dvojnásobným tempem. Letiště se také významně modernizuje - právě nyní se znovu hovoří o nové ranveji, která by měla v Ruzyni brzy vzniknout. Ne všem se ale takový vývoj líbí. Proti plánované výstavbě dráhy protestují obyvatelé přilehlých obcí, řada zastupitelů, významné politické téma je to i pro Stranu zelených. V našem duelu o tom diskutují tisková mluvčí a ředitelka Komunikace Správy Letiště Praha Eva Krejčí a místopředseda pražské organizace SZ Ondřej Mirovský.
celý článek >> 28.03.2008 |  Autor: MF Plus

Šestou městskou část čeká největší kácení

Z kácení v ulici Ciolkovského na Dědině Zeleň má ustoupit výstavbě městského okruhu a obnově veřejných prostor na sídlišti Praha 6 je nejzelenější městskou částí Prahy, v dalších týdnech ale její pověst utrpí. Prahu 6 čeká největší kácení zeleně za posledních několik let. Příčinou konce většiny stromů je stavba městského okruhu a obnova veřejných prostranství sídliště Dědina.
celý článek >> 27.03.2008 |  Autor: Pražský deník

Praha 6 si zaslouží větší ohleduplnost

Václav Havel Do Prahy 6 jsem se přestěhoval v roce 1994, ale převážnou část života jsem prožil na Rašínově nábřeží, které pro mne zůstane mým pražským domovem.
celý článek >> 27.03.2008 |  Autor: Václav Havel

Na sídlišti Dědina v Praze 6 se obyvatelé bouří proti kácení

Na sídlišti Dědina v Praze 6 se obyvatelé bouří proti kácení Sídliště se obnovuje už dva roky, zatím byly opraveny domy, teď přišly na řadu nevyhovující stromy. Na sídlišti Dědina v Praze 6 v Ciolkovského ulici včera dopoledne začalo rozsáhlé kácení stromů v rámci obnovy sídliště. A to k nespokojenosti mnoha jeho obyvatel.
celý článek >> 27.03.2008 |  Autor: Právo

Letenské sady objížďka ušetří

Letenské sady objížďka ušetří Investoři změnili kvůli protestům trasu objízdné silnice skrz Letnou. Kácet se nebude.
celý článek >> 26.03.2008 |  Autor: O. H.

Pražský magistrát zvažuje protihluková opatření

Reaguje nejen na hrozící soudní procesy, ale i na stížnosti občanů žijících u nejzatíženějších komunikací
celý článek >> 25.02.2008 |  Autor: O. H./Deník

MČ Praha 6 zanedbala stromy a teď je chce vykácet

MČ Praha 6 zanedbala stromy a teď je chce vykácet Stromy jsou neduživé a padají z nich větve, tvrdí Technická správa komunikací (TSK) o parku v Thákurově ulici v Praze 6. Úřad městské části tomu přizvukuje a chce povolit úplné vymýcení této zelené plochy. Padnout má jedenatřicet lip starých osmdesát let. Okraje parku se pak mají oficiálně proměnit v parkoviště.
celý článek >> 25.02.2008 |  Autor: O. H./Arnika

Jízdné v pražské hromadné dopravě bude od nového roku dražší

Jízdné v pražské hromadné dopravě bude od nového roku dražší Rozhovor se zastupitelkou SZ Petrou Kolínskou o zdražování jízdného v pražské hromadné dopravě.
celý článek >> 14.11.2007 |  Autor: SiWe

V Praze neustále přibývá automobilů

V Praze neustále přibývá automobilů Za posledních patnáct let narostl automobilový provoz v Praze více než za předcházejících sto let existence motorových vozidel.
celý článek >> 13.11.2007 |  Autor: O.H./Metro/Pavel Baroch, Aktualne.cz

Rozhovor s Petrou Kolínskou

Rozhovor s Petrou Kolínskou Zatímco Pražané stáli v nekonečných zářijových zácpách a žehrali na neudržitelnost dopravní situace, my jsme se vydali za zastupitelkou hlavního města Prahy Petrou Kolínskou, která se na problematiku městské dopravy zaměřuje. S členkou Strany zelených jsme si povídali o zastaralé dopravní koncepci, o radních, kteří jezdí příliš často autem, či o nadějích Pěti bodů pro Prahu, jež přednedávnem zformulovala iniciativa Automat.
celý článek >> 22.10.2007 |  Autor: O.H. / Veronika Hrdinová, Tomáš Bojar, Nový prostor

Dejvické divadlo se asi osamostatní

Dejvické divadlo se asi osamostatní Ředitelka souboru i část opozice na radnici Prahy 6 se záměrem nesouhlasí.
celý článek >> 04.10.2007 |  04.10.2007 |  Autor: Hana Válková, Pražský deník

Z Petynky by mohl být rekreační areál

Z Petynky by mohl být rekreační areál Koupaliště Petynka možná čekají nevídané změny. Zastupitelstvo Prahy 6 se bude v pátek zabývat návrhem na jeho pronájem a pozdější prodej soukromé slovinské firmě Terme 3000.
celý článek >> 04.10.2007 |  Autor: Hana Válková, Pražský deník
Celkem 105 článků, zobrazeny 81 - 100
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>
Anketa
Se kterým z developerských projektů v okolí Vítězného náměstí nejvíce nesouhlasíte?
Celkem hlasovalo: 777