Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »

Z médií

Park v Thákurově ulici se zavře, probíhá boj o kácení dvanácti lip

Park v Thákurově ulici se zavře, probíhá boj o kácení dvanácti lip Správa komunikací chce ochránit kolemjdoucí před padajícími větvemi. Stromy by nejraději pokácela. Ochránci přírody jsou proti, bojí se zrušení parku. Opozice zase tvrdí, že o stromy se nepečovalo.
celý článek >> 05.05.2011 |  Autor: Eva Fryšarová, MF Dnes, 4. 5. 2011

Studie: Nejlepší spojení s letištěm v Ruzyni by obstaraly vlaky

Studie: Nejlepší spojení s letištěm v Ruzyni by obstaraly vlaky Praha znovu řeší, jak by měla propojit město s mezinárodním letištěm. Ve hře jsou tři varianty: metro, železnice nebo tramvaj.
celý článek >> 22.04.2011 |  Autor: ihned.cz, 14.4.2011

Praha se bojí zrušení voleb

Praha se bojí zrušení voleb Za čtyři dny rozhodne Ústavní soud o pražských komunálních volbách. Co nastane, když budou neplatné?
celý článek >> 25.03.2011 |  Autor: Jitka Eisenhammerová, Pražský deník.cz, 25.3.2011

Účet za Blanku může vzrůst o dalších 500 milionů

Účet za Blanku může vzrůst o dalších 500 milionů Cena za tunelový komplex Blanka by mohla narůst o další půl miliardy korun, ukázala nejnovější analýza pražského magistrátu.
celý článek >> 03.03.2011 |  Autor: Aktuálně.cz

Podřízení nepovolili Chalupovi novou dálnici v Praze

Podřízení nepovolili Chalupovi novou dálnici v Praze Úředníci ministerstva životního prostředí vrátili pražskému magistrátu k dopracování ekologický posudek na novou autostrádu, která má propojit tunelový komplex Blanka s karlovarskou dálnicí.
celý článek >> 27.02.2011 |  Autor: Pavel Baroch, Aktuálně.cz, 25.2.2011

Kvůli tunelu Blanka bude Praha o rok či dva rozkopaná déle. Město nemá peníze

Kvůli tunelu Blanka bude Praha o rok či dva rozkopaná déle. Město nemá peníze Podle plánu má být tunel Blanka otevřen v prosinci 2012, ale možný je i termín 2014. Nedostatekt peněz Prahy pomáhá Metrostavu. Ten by jen velmi obtížně stihl dokončit v již jednou odloženém termínu.
celý článek >> 25.01.2011 |  Autor: Marek Pokorný, HN, 19. 1. 2011

Po potížích s Blankou připravuje Praha další dálnici přes Břevnov

Po potížích s Blankou připravuje Praha další dálnici přes Břevnov Magistrát ještě nedostavěl tunel Blanka, a už připravuje další dálnici. Takzvaná Břevnovská radiála má spojit mimoúrovňovou křižovatku Malovanka přes Vypich s Pražským okruhem. Občanská sdružení i obyvatelé Břevnova ale tvrdí, že stavba za desítky miliard není potřebná a pouze zvýhodní ježdění autem po Praze nad MHD. Termín k uplatnění námitek občanů a úřadů vypršel před několika dny. Nyní je vyhodnocuje ministerstvo životního prostředí. Může nařídit, aby se na projekt radiály zpracoval nezávislý expertní posudek, případně rovnou vybrat některou z variant.
celý článek >> 11.01.2011 |  Autor: Auto*Mat,

Rekonstrukce parků v Praze 6 vyvolává rozpaky

Rekonstrukce parků v Praze 6 vyvolává rozpaky Opozice i obyvatelé Prahy kritizují radnici Prahy 6 za mrhání penězi při rekonstrukcích parků. Už dvakrát během půl roku ji vybízeli, aby upustila od megalomanských úprav. V případě parku Perníkářka si ale radnice nedala říct a nebezpečné herní prvky z dětského hřiště odstraňuje několik měsíců po kolaudaci. V minulých desetiletích park byl klidným zákoutím lesního charakteru stíněné majestátními duby, v němž bylo umístěno hřiště na volejbal a dětské hřiště s pískovištěm. Po rekonstrukci zde vznikla hustá síť cest s vysokým obrubníkem, několik prostranství bylo dokonce vydlážděno žulovými kostkami. Dlážděný byl také povrch pod přebudovaným dětským hřištěm, přibylo také kamenné schodiště a litinový plot.
celý článek >> 08.01.2011 |  Autor: SZ Praha 6

Potvrzeno. Volby v metropoli se opakovat nebudou, zní verdikt soudu

Potvrzeno. Volby v metropoli se opakovat nebudou, zní verdikt soudu Zelení se nevzdávají. Velká koalice prý nemá vyhráno, jdou si stěžovat k Ústavnímu soudu.
celý článek >> 16.11.2010 |  Autor: Jindřich Šídlo, ihned.cz, 10.11.2010

V Praze znovu k volbám? Kvůli ODS neměly všechny hlasy stejnou váhu

V Praze znovu k volbám? Kvůli ODS neměly všechny hlasy stejnou váhu Zelení a Věci veřejné mohou se stížností u soudu uspět. V Praze měly získat po čtyřech mandátech. Kvůli novému přepočtu obvodů nezískali nic.
celý článek >> 19.10.2010 |  Autor: Jana Machálková, Petr Vašek, ihned.cz, 19.10.2010

Kvalitní život v Praze hájila nejlépe Strana zelených, ODS zcela propadá

Kvalitní život v Praze hájila nejlépe Strana zelených, ODS zcela propadá Než voliči v pátek vyrazí k volebním urnám, měli by mimo programů znát, jak se politické strany chovaly v končícím volebním období. Tedy v případě, že už měly své zastupitele nebo dokonce radní. Sdružení Arnika vyhodnotilo hlasování politiků o územním plánu Prahy a tom, zda umožní na plénu promluvit občanům. Z analýzy vyplývá, že životní prostředí nejlépe hájila Strana zelených, nejhůře naopak ODS. Žebříček demokratičnosti stran dopadl stejně. Voliči by podle autorů průzkumu měli být obezřetní a mimo volebních programů hodnotit i činy politiků.
celý článek >> 11.10.2010 |  Autor: TZ Arnika, 11. 10. 2010

Dokončení Pražského okruhu v nedohlednu. Nemá povolení

Dokončení Pražského okruhu v nedohlednu. Nemá povolení Dostavba celého Pražského okruhu se odkládá na neurčito. Ministerstvo pro místní rozvoj totiž podle očekávání zrušilo územní rozhodnutí pro severozápadní část dálnice, která měla protnout tamní čtvrť Suchdol.
celý článek >> 07.10.2010 |  Autor: Pavel Baroch, Aktualne.cz, 6. 10. 2010

Za Prahu krásnější

Za Prahu krásnější O výměně stráží se už dnes nesluší pochybovat. Po letech téměř absolutní dominance ODS čeká české hlavní město změna a zájemců o vládu nad milionovou metropolí, kterou ročně navštíví čtyři miliony turistů, je víc než dost. Vydali jsme se mezi uchazeče o primátorské křeslo zjistit, jak bude Praha v budoucnu vypadat a jak se v ní bude žít.
celý článek >> 30.08.2010 |  Autor: Silvie Lauder, Respekt, 28.8.2010

Prahu ovládají úředníci, ty nejmocnější je potřeba vyměnit

Prahu ovládají úředníci, ty nejmocnější je potřeba vyměnit Představujeme kandidáty na primátora. Dnešní rozhovor je s Petrou Kolínskou, která kandiduje za Stranu zelených.
celý článek >> 21.08.2010 |  Autor: Pražský deník - Jakub Krupka, 20.8.2010

Tunel Blanka stále nemá všechna stavební povolení, hrozí další zdržení

Tunel Blanka stále nemá všechna stavební povolení, hrozí další zdržení Město se pokouší zrušení stavebního povolení napadnout u ministerstva pro místní rozvoj. Za dostavbu jsou v současnosti i opoziční zastupitelé.
celý článek >> 12.08.2010 |  Autor: Ihned.cz, 12.8.2010

ČSTV chce zbourat stadion na Strahově. Na jeho místě mají vyrůst luxusní byty

ČSTV chce zbourat stadion na Strahově. Na jeho místě mají vyrůst luxusní byty Českému sportu docházejí peníze, prodej pozemků na Strahově mu má pomoci z krize.
celý článek >> 04.08.2010 |  Autor: Zuzana Kubátová, Luděk Mádl, ihned.cz, 4. 8. 2010

Park u Pernikářky má netradiční atrakce a fontánku

Park u Pernikářky má netradiční atrakce a fontánku Nový zrekonstruovaný park otevřela městská část v úvodu prázdnin na Hanspaulce. Revitalizací prošla nejen zelená plocha a torzo dětského hřiště, ale i historické obvodové zdi. Park má nyní oddělenou klidovou zónu v po době anglického parku a dětské hřiště s atypickými herními prvky. Ne všichni s novou podobou parkou souhlasí.
celý článek >> 16.07.2010 |  Autor: Šestka, 1. 7. 2010

Kdo dostaví Blanku? Podle náměstka primátora je třetí havárie tunelu nepřijatelná

Kdo dostaví Blanku? Podle náměstka primátora je třetí havárie tunelu nepřijatelná Otázka, proč se tunel propadá, když je vše v pořádku, je podle mluvčího Metrostavu Poláka předčasná.
celý článek >> 06.07.2010 |  Autor: Jakub Kalenský, ihned.cz, 7.6.2010

Nový úsek metra A skropila svěcená voda, stát by měl do čtyř let

Nový úsek metra A skropila svěcená voda, stát by měl do čtyř let Pražané se do čtyř let projedou čtyřmi novými stanicemi metra. Na pražském Vypichu odstartovala ražba tunelu nového úseku trasy, který propojí stanici Dejvická s Motolem. Do štoly Markéta, jež je přístupovou štolou pro novou stanici Petřiny, uložil pražský primátor Pavel Bém sošku svaté Barbory. Ta je patronkou architektů a měla by posvětit zdárné dokončení stavby.
celý článek >> 24.06.2010 |  Autor: Idnes.cz, 21.6.2010

Obyvatelé slaví: Praha rozhodla, že konec tunelu Blanka se částečně změní

Obyvatelé slaví: Praha rozhodla, že konec tunelu Blanka se částečně změní Město už začalo hledat varianty, jak upravit projekt v pražských Holešovičkách, aby desetitisíce aut, jež nově městský okruh do čtvrti přivede, lidem méně škodily.
celý článek >> 09.06.2010 |  Autor: Marek Pokorný, ihned.cz, 8. 6. 2010
Celkem 105 článků, zobrazeny 21 - 40
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>
Anketa
Se kterým z developerských projektů v okolí Vítězného náměstí nejvíce nesouhlasíte?
Celkem hlasovalo: 777