Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »

Z médií

Průlom: Policie v kauze Key Investments obvinila tři osoby z této firmy

Průlom: Policie v kauze Key Investments obvinila tři osoby z této firmy Po více než dvou a půl letech vyšetřování kauzy Key Investments dochází k zásadnímu zlomu.
celý článek >> 17.04.2013 | 

Tráva je červená, kráva je dřevěná…

Tráva je červená, kráva je dřevěná… Co jsem asi naivně čekala za zázrak, když jsem vybalovala z obálky dopis památkové inspekce? Že se v zájmu logických principů a jasných zásad postaví rytířsky proti záměru firmy nejbohatšího muže země? Tak to jsem měla asi napsat nejspíš svatému Václavovi do Blaníku, ne na ministerstvo kultury.
celý článek >> 11.03.2013 |  Autor: SZ Praha 6

Key Investments: Fraška v Praze 6 je dokonána. Dostane starostka Nobelovu cenu?

Key Investments: Fraška v Praze 6 je dokonána. Dostane starostka Nobelovu cenu? Strana zelených navrhuje starostku Kousalíkovou na Nobelovu cenu za ekonomii, neboť se zbavila bezcenných dluhopisů za plnou cenu.
celý článek >> 05.03.2013 |  Autor: SZ Praha 6

Aféra Key Investments: Budou se v Praze 6 prát špinavé peníze?

Aféra Key Investments: Budou se v Praze 6 prát špinavé peníze? Další bizarní epizoda v kauze nezodpovědného investování veřejných peněz v řádu desítek milionů.
celý článek >> 12.02.2013 |  Autor: SZ Praha 6

Místo domu pro seniory tunelování územního plánu

Místo domu pro seniory tunelování územního plánu Developer postavil na pozemku určeném pro veřejnou vybavenost luxusní rezidenční bydlení.
celý článek >> 27.12.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Miliardáři z Vítězného náměstí

Miliardáři z Vítězného náměstí V srdci Prahy 6 na Vítězném náměstí, přezdívaném „Kulašák", se chystá pět velkých developerských projektů. Jeden z nich na obecních pozemcích dotahuje skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.
celý článek >> 23.10.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Interpelace Petra Hrdiny k dění v SNEO, a.s.

Interpelace Petra Hrdiny k dění v SNEO, a.s. Vážená paní starostko, vážené kolegyně a kolegové, moje vystoupení se bude týkat dění v a.s. SNEO, konkrétně posledního jednání dozorčí rady dne 30. srpna tohoto roku. Na programu jsme měli mimo jiné dva body, které se týkaly složení představenstva společnosti a které nám navrhla Rada městské části. Jedním bylo odvolání dvou členů představenstva – Ing. Olgy Volkové a Radka Pergla, druhým pak jmenování nových členů představenstva - Ing. Bohumila Macha a Ing. Jana Bosáka. Podle očekávání to byly nejdiskutovanější body jednání, přičemž diskuze byla místy poměrně absurdní.
celý článek >> 21.09.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Bytová politika bez bytů

Bytová politika bez bytů Praha 6 nemá ucelenou koncepci bytové politiky. V praxi to znamená, že radnice řeší s větším či menším úspěchem dílčí problémy (pomoc seniorům a časově omezenou pomoc lidem v sociálně tíživé situaci), ale na bytovou politiku, která by myslela na všechny skupiny obyvatel, rezignovala. Je přitom zřejmé, že hospodářská recese neskončila a že počet domácnosti, které nebudou mít dostatek prostředků na bydlení, poroste.
celý článek >> 23.05.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Privatizace bytů v Praze 6 vyvolala na zasedání bouřlivou debatu

Privatizace bytů v Praze 6 vyvolala na zasedání bouřlivou debatu Bouřlivou debatu vyvolal na pátečním zasedání zastupitelstva Prahy 6 záměr odprodat necelou třetinu obecních bytů. Podle koalice ODS a ČSSD jde o zbytný majetek. S prodejem nesouhlasí opoziční Strana zelených. Poukazuje přitom na to, že neexistují jasná a transparentní pravidla plánované privatizace. Zastupitelstvo nakonec záměr prodeje bytů odsouhlasilo. Řekla to zastupitelka Petra Kolínská (SZ).
celý článek >> 21.04.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Salámový trik hypermarketu: z největšího ještě větší

Salámový trik hypermarketu: z největšího ještě větší Společnost Kaufland objevila kouzlo "salámové metody" při rozšiřování své obchodní sítě. Na pražském Vypichu, kousek od přírodní památky Obora Hvězda, otevřela na podzim 2009 svůj největší hypermarket v republice. Předcházely tomu protesty tamních obyvatel proti tomu, jak mají obrovské haly vypadat. Spor skončil dohodou o vzhledu nového komerčního centra.
celý článek >> 11.04.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Jaké chceme Vítězné náměstí?

Jaké chceme Vítězné náměstí? Vítěznému náměstí řekne málokdo jinak než Kulaťák. A není divu, protože náměstí připomíná jen vzdáleně - spíš jde o rušný kruhový objezd a přestup mezi linkami MHD.
celý článek >> 01.04.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Pražské radnice mohou přijít o stamiliony v dluhopisech

Pražské radnice mohou přijít o stamiliony v dluhopisech O stamiliony korun investované do dluhopisů mohou přijít radnice Prahy 6 a Prahy 10. Firmy, které bondy vydaly, jsou podle HN zadlužené a jedné hrozí zánik. Nákup problematických dluhopisů firem E-Side Property, Borsay a Via Chem Group, v nichž mají obě radnice zhruba 400 milionů korun, zprostředkovala před několika lety společnost Key Investments. Ta loni ztratila oprávnění nakládat s cennými papíry.
celý článek >> 26.03.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Občanská sdružení žádají o záchranu parku v Thákurově ulici soud

Občanská sdružení žádají o záchranu parku v Thákurově ulici soud Magistrát hlavního města vydal povolení k vykácení parku v Thákurově ulici. Správní řízení se vleklo přes čtyři roky. Znalci během něj vypracovali celkem 14 odborných posudků, což je zřejmě nejvíce, kolik v nějaké kauze vzniklo. Přestože většina expertů doporučovala postupnou citlivou obnovu alejí, magistrát jejich rady nevyslyšel. Podle občanských sdružení je vydané povolení nezákonné. Podala proto žalobu a obrátila se s podnětem na ochranu stromů také na Policii ČR, Českou inspekci životního prostředí a primátora Prahy Bohuslava Svobodu. Obávají se totiž, že kácení může začít už v nejbližších dnech.
celý článek >> 06.01.2012 |  Autor: SZ Praha 6

Ranvej v Ruzyni má zelenou, ale na noc se musí zavřít

Ranvej v Ruzyni má zelenou, ale na noc se musí zavřít Ruzyňské letiště získalo významný dokument, který potřebuje k tomu, aby po letech odkladů mohlo začít stavět novou přistávací a vzletovou dráhu.
celý článek >> 04.11.2011 |  Autor: SZ Praha 6

Slibovali park, navrhují byty

Slibovali park, navrhují byty Před pěti lety to bylo jedno z předvolebních hesel, kterým ODS na Praze 6 lákala hlasy voličů: Vytvoříme na Praze 6 nový park, srovnatelný se Stromovkou. A když ODS vzápětí vyhrála volby, tak si vytvoření parku ve Veleslavíně dala i do programového prohlášení.
celý článek >> 10.10.2011 |  Autor: Marek Pokorný, ihned.cz, 8. 6. 2010

Radnice Prahy 6 chtěla a pak zase nechtěla průhledně vybrat externí právníky. Soutěž nedokončila, k reparátu se nemá

Radnice Prahy 6 chtěla a pak zase nechtěla průhledně vybrat externí právníky. Soutěž nedokončila, k reparátu se nemá Měl to být křišťálově čistý výběr externích právníků na velkou zakázku. K takovému kroku se radnice rozhoupávají výjimečně. Většinou se drží zajeté praxe, kdy dlouhodobě spolupracují se spřátelenými advokátními kancelářemi. O jejich volbě kdysi rozhodly osobní známosti, nikoli transparentní tendr (Euro 30/2011). Šestá městská část se pokusila o změnu. Pod vedením starostky Marie Kousalíkové (ODS), která nahradila Tomáše Chalupu (ODS) po jeho odchodu na ministerstvo životního prostředí, vypsala radnice letos v únoru soutěž na poskytovatele právních služeb. První pokus se nezdařil. Úřad slibuje opakování, moc s ním ale nepospíchá. Třeba si dává čas na to, aby se poučil ze zpackaného tendru, který měl uvést zakázky na právní služby do souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Radnice tedy nadále využívá služeb právníků najatých v minulosti.
celý článek >> 19.09.2011 |  Autor: SZ Praha 6

Petra Kolínská: Kapacita terminálu je jako plivnutí do moře

Petra Kolínská: Kapacita terminálu je jako plivnutí do moře Autobusový terminál a záchytné parkoviště na Veleslavíně nedávají smysl, říká zastupitelka Prahy 6 za Stranu zelených Petra Kolínská. "Budou to vyhozené peníze," tvrdí zastupitelka.
celý článek >> 07.09.2011 |  Autor: SZ Praha 6

PPF má ráda Prahu 6 aneb Jak se díky krizi dostat k lukrativním pozemkům

PPF má ráda Prahu 6 aneb Jak se díky krizi dostat k lukrativním pozemkům Praha 6 chce prodat podíl ve společném podniku s PPF. Se skupinou Petra Kellnera původně zamýšlela postavit polyfunkční objekt.
celý článek >> 24.06.2011 |  Autor: Kateřina Menzelová, ceskapozice.cz, 24.6.2011

Radnici Prahy 6 vadí plánovaný podchod pod Prašným mostem

Radnici Prahy 6 vadí plánovaný podchod pod Prašným mostem Zastupitelé Prahy 6 vyčítají magistrátu, že namísto přechodu přes křižovatku na Prašném mostě dostanou podchod. Především se jim nelíbí, že z podchodu se navzdory všem bezpečnostním opatřením stane špinavé a nebezpečné místo. Kromě toho stavba této varianty, která je součástí tunelového komplexu Blanka, vyjde Prahu mnohem dráž.
celý článek >> 15.06.2011 |  Autor: CT24.cz

Ranvej v Ruzyni má zelenou, ale jen v ekologické studii

Ranvej v Ruzyni má zelenou, ale jen v ekologické studii Pražské letiště v Ruzyni získalo první důležitý dokument k tomu, aby mohla zahájit stavbu nové přistávací dráhy.
celý článek >> 28.05.2011 |  Autor: Pavel Baroch, Aktuálně.cz, 28. 5. 2011
Celkem 105 článků, zobrazeny 1 - 20
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>
Anketa
Se kterým z developerských projektů v okolí Vítězného náměstí nejvíce nesouhlasíte?
Celkem hlasovalo: 777