Toto je archiv starého webu a není již udržován. Aktuální web zelených na Praze 6 najdete na adrese praha6.zeleni.cz »
ČIŽP: Stromy v Thákurově ulici je nutné co nejdříve ošetřit
Praha 15. srpna (ČTK) - Stromy v Thákurově ulici v Praze 6 je nutné co nejdříve ošetřit, tvrdí Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP). Podle mluvčí ČIŽP Ivany Awwadové hlavní město jako majitel a správce, kterým je technická správa komunikací (TSK), péči o stromy dlouhodobě zanedbávali. ČIŽP proto dnes zahájila s oběma subjekty správní řízení, v kterém je chce k záchranným opatřením donutit.
Awwadová ČTK řekla, že na 12. září se plánuje schůzka znalců, zástupců inspekce, hlavního města, TSK a Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. "Tam budeme specifikovat, co by měly (TSK a Praha) udělat a kdy by to mělo být," poznamenala mluvčí.

Podle ní už je ale teď jasné, že se musí ošetřit zahnívající rány po ulomených větvích, odstranit nebezpečné větve nebo instalovat zábrany proti parkujícím autům, která stromy poškozují. ČIŽP požaduje také dosazení stromů do všech míst, kde byly v minulosti bez náhrady vykáceny.

Inspekce vítá, že Praha 6 nakonec souhlasila s pokácením pouze tří lip. TSK přitom původně žádala vymýtit 30 stromů. S kácením nesouhlasili místní obyvatelé a sdružení Arnika. Při takovém rozsahu by podle ČIŽP vznikla ekologická újma téměř 24 milionů korun.


Ostatní články v rubrice
Anketa
Se kterým z developerských projektů v okolí Vítězného náměstí nejvíce nesouhlasíte?
Celkem hlasovalo: 777